Przedłużenie działania wersji jednostanowiskowej (dotyczy studentów i pracowników)

Aby przedłużyć działanie aktualnie zainstalowanego oprogramowania Statistica w wersji jednostanowiskowej do 31 stycznia 2026 r., należy użyć pliku licencji znajdującego się poniżej w materiałach do pobrania.

 

Przedłużenie działania zainstalowanej wersji jednostanowiskowej Statistica:

 

1) Nowy plik akademickiej licencji stanowiskowej stat_Statistica_Ultimate_jednostan.lic należy zapisać (np. na Pulpicie) na dysku komputera z zainstalowaną licencją stanowiskową Statistica. Pobrany plik należy rozpakować za pomocą programu 7-zip lub Winrar.
2) Następnie uruchamiamy Statistica – należy to zrobić klikając prawym klawiszem myszy na ikonę do uruchomienia programu Statistica (na pulpicie lub w menu START) i wybrać opcję „Uruchom jako administrator" – po takim uruchomieniu program przyjmie plik licencji, w przeciwnym wypadku może pojawić się problem braku uprawnień.
3) W oknie, które się pojawi, klikamy przycisk „Instaluj plik licencji” (w wersji angielskiej „Install License File”), po czym wskazujemy lokalizację nowego pliku licencyjnego i klikamy przycisk Otwórz” („Open”) lub „OK”. Zostanie wyświetlona informacja o zaktualizowaniu pliku licencji.