Filtruj wyniki

Niezmiernie miło nam poinformować, że Pani dr hab. Lucyna Leniowska z Instytutu Inżynierii Materiałowej  w Kolegium Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Rzeszowskiego postanowieniem Pana Prezydenta Andrzeja Dudy otrzymała tytuł profesora nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie inżynieria mechaniczna.

Szykują się wielkie sportowe emocje. W dniach 10-12 lutego Rzeszów będzie gościł najlepszych młodych lekkoatletów z całego kraju. Odbędą się Mistrzostwa Polski. Organizacja tak ważnej i wielkiej imprezy jest możliwa dzięki hali sportowej Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Drużyna siatkarzy AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zdjęcie grupowe z pucharem i dyplomem. Radość.

Drużyny Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytet Rzeszowski świetnie zaprezentowały się w turnieju finałowym tegorocznej edycji Akademickiego Młodzieżowego Pucharu Polski  rozgrywanym w Lublinie w dniach 27-29.01.2023.

Konferencja odbędzie się 18 marca 2023 r., w budynku A0 Uniwersytetu Rzeszowskiego. Celem konferencji jest poszerzenie specjalistycznej wiedzy uczestników wydarzenia, naukowa integracja środowiska radiologicznego, nawiązywanie nowych branżowych kontaktów oraz promocja kierunku elektroradiologia.

Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie oraz Dyrektor Instytutu Sztuk Pięknych KNH UR zapraszają na wernisaż wstawy "in memoriam Marlena Makiel-Hędrzak" oraz "Ślady spotkań szczególnych". Miejsce wystawy: BWA Rzeszów, 2.02.2023 r., godz. 18:00

Już 24 lutego 2023 r. rozpoczną się Podkarpackie Targi Edukacyjne, czyli kolejna 7. edycja ORIENTATION DAY. Organizatorem tego ważnego dla całej podkarpackiej edukacji wydarzenia jest Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie im. Stanisława Barańczaka w Rzeszowie.

Miasto Rzeszów po raz piętnasty włącza się w Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu. Wydarzenie potrwa od 27 stycznia do 3 lutego 2023 r.
Uroczystości w całym województwie koordynowane są przez prof. Elżbietę Rączy z Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie i Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz prof. Wacława Wierzbieńca z Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Wydarzenie odbyło się w Galerii Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego im. prof. Włodzimierza Kotowskiego. Nagrodę XIV edycji Nagrody im. Jerzego Panka za Najlepszy Dyplom ISP UR otrzymały Paulina Lula i Karolina Lula.

Znakomicie spisali się siatkarze i siatkarki KU AZS Uniwersytet Rzeszowski w półfinałach Akademickiego Młodzieżowego Pucharu Polski (U23) rozgrywanych w Rzeszowie 20-22.01.2023

Konferencja odbyła się 19 stycznia 2023 r. w Uniwersytecie Rzeszowskim.  Głównym organizatorem wydarzenia był Instytut Badań Społecznych i Mediów Oksymoron a współorganizatorami Nasz Instytut Nauk o Polityce oraz Rzeszów – Miasto Innowacji.

18 stycznia 2023 r. w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego odbył się koncert kolęd w wykonaniu wykładowców i studentów naszej uczelni.

13 stycznia w Uniwersytecie Rzeszowskim odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji Noc Biologów. To wydarzenie co roku cieszy się sporym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci i młodzieży, ale nie brakuje też starszych entuzjastów przyrody. W tym roku motywem przewodnim była woda.

Już 25 stycznia br.  w Uniwersytecie Rzeszowskim odbędzie się dyskusja o dalszym losie Rezerwatu “Lisia Góra”. Podczas spotkania jednym z wiodących tematów będą dęby, znajdujące się na terenie rezerwatu.

W dniu 11 stycznia 2023 r. zostało ponownie podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy ZUS a Uniwersytetem Rzeszowskim. Zakład Ubezpieczeń Społecznych/Oddział w Rzeszowie reprezentowała jego Dyrektor Ewa Papiewska-Borkowska, a Uniwersytet Rzeszowski JM Rektor prof. dr hab. Sylwester Czopek.