Zaufani nadawcy - instrukcja

 

Co zrobić aby ważne wiadomości nie wpadały do folderu „Wiadomości-śmieci”

 

Czasami zdarza się, że ważna wiadomość wpada do folderu wiadomości-śmieci, warto zabezpieczyć się przed takimi przypadkami, dodając świadomie wybranych nadawców do listy zaufanych.

W przeglądarkowej wersji Outlook’a można to zrobić na kilka sposobów:

 

Pierwszy sposób - edycja opcji  Wiadomości śmieci

 

Logujemy się do naszego konta pocztowego.

W prawym górnym rogu klikamy ikonę koła zębatego.

1.png [9.87 KB]

Na  dole okna, które się pojawi wybieramy opcję – Wyświetl wszystkie ustawienia programu Outlook.

2.png [76.62 KB]

W oknie Ustawienia, wybieramy kolejno opcje Poczta, a następnie Wiadomości-Śmieci.

 

3.png [44.35 KB]

 

 

Przechodzimy do  sekcji Bezpieczni nadawcy i bezpieczne domeny, gdzie możemy dodawać adresy  e-mail i/lub domeny, które Outlook będzie traktował jako zaufane – wiadomości przysłane od takich nadawców lub od wszystkich nadawców z zaufanej domeny nie będą wpadały do folderu „Wiadomości-śmieci”.

 

Aby dodać zaufany adres  klikamy przycisk Dodaj i w ramce która się pojawi wpisujemy adres email nadawcy, wpis zatwierdzamy naciskając klawisz Enter.

4.png [60.16 KB]

Wpisany adres pojawi się na liście zaufanych nadawców.

5.png [13.81 KB]

 

Do listy możemy dodawać kolejne adresy, postępując analogicznie jak wyżej.

 

Na zakończenie na dole okna Ustawienia klikamy przycisk Zapisz.

 

 6.png [50.03 KB]

 

 

Drugi sposób – kiedy wiadomość trafiła już do folderu Wiadomości-śmieci:

 

Wchodzimy do folderu Wiadomości-śmieci, klikamy prawym przyciskiem myszy na wiadomość, której nadawcę chcemy dodać do listy zaufanych nadawców. Z menu, które się pojawi wybieramy Opcje Zabezpieczeń a następnie Oznacz jako wiadomość niebędącą śmieciem.

7.png [55.48 KB]

W oknie, które się pojawi zaznaczamy opcję Nigdy nie wysyłaj wiadomości z (tutaj będzie adres email nadawcy) do folderu Wiadomości-śmieci. Zatwierdzamy wybór, klikając przycisk OK.

8.png [16.61 KB]

Na ekranie pojawi się kolejne okno, w którym możemy zdecydować, czy chcemy wysłać kopię otrzymanej wiadomości do firmy Microsoft, aby ulepszyć działanie filtrów antyspamowych – przycisk Raport lub rezygnujemy z takiej możliwości – przycisk Nie zgłaszaj.

9.png [13.46 KB]

 

Wiadomość, na której wykonaliśmy powyższe działania zostanie przeniesiona do folderu Skrzynka Odbiorcza, a jej nadawca trafi na listę Zaufanych nadawców a kolejne listy, które będą od niego przychodziły nie będą już kierowane do folderu Wiadomości-śmieci.