Wydział Technologiczno-Przyrodniczy

Wielki sukces studentów rolnictwa! Najlepsi w Polsce - I miejsce w ogólnopolskim finale V edycji AgroGames

Z ogromną radością informujemy, że studenci Wydziału Technologiczno-Przyrodniczego Uniwersytetu Rzeszowskiego zdobyli I miejsce w klasyfikacji zespołowej podczas V edycji ogólnopolskich rozgrywek AgroGames, organizowanych przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

zobacz więcej

Odkrywanie przyrodniczego bogactwa Karpat – nauka w plenerze

W piątek 12 czerwca studenci kierunku Ochrona środowiska wzięli udział w zajęciach terenowych z przedmiotu Bioróżnorodność Karpat - praktikum.

zobacz więcej

„Społeczne oczekiwania wobec lasów a rola drewna ....” - wykład dr hab. inż. Tomasza Dudka, prof. UR na zjeździe Polskiego Towarzystwa Leśnego

29 maja w Skansenie Etnograficznym w Kolbuszowej odbyła się konferencja naukowa „Drewno dawniej i dzisiaj”, połączona ze zjazdem Polskiego Towarzystwa Leśnego, Oddział w Krośnie. Wśród prelegentów znalazł się pracownik naszego Wydziału, dr hab. inż. Tomasz Dudek, prof. UR z Katedry Agroekologii i Użytkowania Lasu, który wygłosił wykład zapraszany pt. „Społeczne oczekiwania wobec lasów a rola drewna – konflikt czy równowaga?”.

zobacz więcej

Grant Sonata NCN dla dr inż. Natalii Żurek z Wydziału Technologiczno-Przyrodniczego

Projekt „Wielofunkcyjne mikrokapsułki obciążone związkami polifenolowymi nasion owoców jagodowych ukierunkowane na komórki nowotworowe jelita grubego – badania in vitro” otrzymał dofinasowanie w wysokości 1 173 677 zł.

zobacz więcej

Srebrny Medal INTARG 2026 dla innowacyjnej technologii zwiększającej walory prozdrowotne produktów z mięsa drobiowego opracowanej na Uniwersytecie Rzeszowskim

Projekt pt. „Technologia zwiększająca walory prozdrowotne produktów z mięsa drobiowego” został uhonorowany Srebrnym Medalem INTARG 2026, potwierdzając jego wysoki poziom innowacyjności oraz potencjał wdrożeniowy.

zobacz więcej

Podwójny międzynarodowy sukces naukowców z Wydziału Technologiczno-Przyrodniczego

Wynalazek opracowany przez zespół badawczy z Wydziału Technologiczno-Przyrodniczego został nagrodzony srebrnymi medalami podczas dwóch prestiżowych międzynarodowych wystaw wynalazków i innowacji – 19. Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG® 2026 oraz EUROINVENT 2026 – European Exhibition of Creativity and Innovation.

zobacz więcej

W Katedrze Gleboznawstwa, Chemii Środowiska i Hydrologii odbyło się polsko–ukraińskie seminarium

3 czerwca 2026 r. w Katedrze Gleboznawstwa, Chemii Środowiska i Hydrologii odbyło się  polsko – ukraińskie seminarium nt „Rośliny użytkowe jako element dziedzictwa przyrodniczo-rolniczego Karpat i ich przedpola”.

zobacz więcej

O walorach krajobrazowych i funkcjach społecznych lasów podczas szkolenia nadleśniczych w Mucznem

27 maja 2026 r. w Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem odbyło się szkolenie nadleśniczych Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. Na zaproszenie Dyrektora RDLP w Lublinie w wydarzeniu uczestniczył dr hab. inż. Tomasz Dudek, prof. UR z Katedry Agroekologii i Użytkowania Lasu.

zobacz więcej

Pierwsze mikropoświadczenia trafiły do studentów Wydziału Technologiczno-Przyrodniczego

Studenci II roku kierunku Ochrona środowiska (studia I stopnia) pomyślnie ukończyli kurs „Podstawy teledetekcji w analizach środowiskowych”, uzyskując mikropoświadczenia potwierdzające zdobyte kompetencje.

zobacz więcej