Blokowanie niechcianych nadawców

 

Kierowanie wiadomości e-mail od niezaufanych nadawców do folderu „Wiadomości-śmieci”

 

Jeżeli zdarza się, że z jakiegoś źródła dostajemy niechcianą pocztę, która może zawierać niebezpieczne treści lub załączniki, możemy sprawić aby listy od tego nadawcy były traktowane jako spam i przekierowywane do folderu „Wiadomości śmieci”. W tym celu adres nadawcy lub całą domenę możemy dodać do listy „Zablokowanych nadawców i zablokowanych domen”.

W przeglądarkowej wersji Outlook’a można to zrobić na kilka sposobów:

 

Pierwszy sposób - edycja opcji  Wiadomości śmieci

 

Logujemy się do naszego konta pocztowego.

W prawym górnym rogu klikamy ikonę koła zębatego.

1.png [9.87 KB]

Na  dole okna, które się pojawi wybieramy opcję – Wyświetl wszystkie ustawienia programu Outlook.

2.png [76.62 KB]

 

W oknie Ustawienia, wybieramy kolejno opcje Poczta, a następnie Wiadomości-Śmieci.

3.png [44.35 KB]

 

Przechodzimy do  sekcji Zablokowani nadawcy i zablokowane domeny, gdzie możemy dodawać adresy  e-mail i/lub domeny, które Outlook będzie traktował jako niezaufane – wiadomości przysłane od takich nadawców lub od wszystkich nadawców z niezaufanej domeny będą kierowane do folderu „Wiadomości-śmieci”.

 

Aby dodać niezaufany adres,  klikamy przycisk Dodaj i w ramce która się pojawi wpisujemy adres email nadawcy, wpis zatwierdzamy naciskając klawisz Enter.

4.png [64.13 KB]

Wpisany adres pojawi się na liście zablokowanych nadawców.

5.png [13.20 KB]

 

Do listy możemy dodawać kolejne adresy, postępując analogicznie jak wyżej.

 

Na zakończenie na dole okna Ustawienia klikamy przycisk Zapisz.

6.png [46.37 KB]

Od teraz wszystkie wiadomości od nadawców, którzy znajdują się na liście Zabloowani nadawcy i zablokowane domeny, będą kierowane do folderu „Wiadomości-śmieci”.

 

 

Drugi sposób – kiedy niechciana wiadomość jest już w folderze „Skrzynka odbiorcza”:

 

Wchodzimy do folderu Skrzynka odbiorcza, klikamy prawym przyciskiem myszy na wiadomość, której nadawcę chcemy dodać do listy blokowanych nadawców. Z menu, które się pojawi wybieramy Opcje Zabezpieczeń a następnie Zablokuj nadawcę.

7.png [205.30 KB]

Na ekranie pojawi się okno z informacją, że dana wiadomość zostanie usunięta a adres nadawcy trafi na listę zablokowanych nadawców i  wszystkie przyszłe maile, które będą od niego przychodziły będą kierowane do folderu „Wiadomości-śmieci”.  Jeżeli zgadzamy się z tym zatwierdzamy wybór klikając przycisk OK.

8.png [15.42 KB]