Filtruj wyniki

25 października w Uniwersytecie Rzeszowskim obchodziliśmy jubileusz 60-lecia polonistyki rzeszowskiej. Historia polonistyki rzeszowskiej ma swój początek w 1963 roku.

Dyrekcja Instytutu Polonistyki i Dziennikarstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego ma zaszczyt zaprosić na Jubileusz sześćdziesięciolecia rzeszowskiej polonistyki (1963-2023).
Uroczystość odbędzie się 25 października 2023 roku (środa) o godz. 11.00 w budynku A1 (aula im. św. Jadwigi Królowej) przy al. T. Rejtana 16c

Instytut Polonistyki i Dziennikarstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprasza na wykład Prof. dr hab. Zdzisławy Mokranowskiej (Uniwersytet Śląski w Katowicach) Erudyta, romantyk i esteta. O listach profesora Artura Hutnikiewicza do dr Lucyny Żbikowskiej
Wykład odbędzie się w Instytucie Polonistyki i Dziennikarstwa UR (bud. A1, al. Rejtana 16 C) w czwartek 26 października 2023 roku o godz. 10.30 w sali 110.

W dniach 27-28 września 2023 r. w Politechnice Lwowskiej odbyła się konferencja pn. „The Scientific and Practical Conference PROBLEMS of JOURNALISM EDUCATION AND PRACTICE: UKRAINIAN AND INTERNATIONAL EXPERIENCE” w ramach realizacji projektu naukowego pt. „Journalism education in V4 countries and Ukraine: strengthening of cooperation” (22310314), który został zakwalifikowany do finansowania w ramach programu Visegrad+ Grants (Fundusz Wyszehradzki).