Najdłuższa Książka Świata – edycja 9

Studenckie Koło Naukowe Animatorów Kultury Literackiej Dzieci działające przy Instytucie Pedagogiki UR oraz Zakład Edukacji Literackiej Dziecka informują, że w dniu 6 czerwca 2023 r. o godzinie 10.00, w Parku Jedności Polonii z Macierzą odbył się finał 9. edycji Akcji Najdłuższa Książka Świata.

Akcja jest organizowana w związku z Międzynarodowym Dniem Książki dla Dzieci przypadającym na dzień 2 kwietnia, a jej celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym poprzez twórczą aktywność oraz zwrócenie uwagi na dziecko w przestrzeni społecznej.

Tegoroczna część Książki liczy 240 m i jest złożona z 577. prac plastycznych wykonanych przez dzieci w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym ze szkół podstawowych i przedszkoli powiatu rzeszowskiego. Obecnie cała książka liczy łącznie 1921 metrów.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, w tym uczniom Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Rzeszowie, którzy składali Książkę razem ze Studentkami Instytutu Pedagogiki UR.

Przewodnicząca Koła : Alicja Cisowska

Opiekunka Koła: Dr hab. prof. ucz. Alicja Ungeheuer-Gołąb