Studentki Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Rzeszowskiego na Międzynarodowej Studenckiej Konferencji Przyszłych Nauczycieli Plzeň 2023

W dniach 23-24.05.2023 r. odbyła się Międzynarodowa Studencka Konferencja Przyszłych Nauczycieli, której towarzyszył konkurs prac studenckich Olympiáda techniky Plzeň 2023. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Katedrę Wychowania Technicznego Wydziału Pedagogicznego Zachodnioczeskiego Uniwersytetu w Plzeniu (Rep. Czeska). Uczestniczyli w nim studenci z Czech, Grecji, Słowacji oraz Polski. Uniwersytet Rzeszowski reprezentowały studentki Instytutu Pedagogiki z kierunku edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna.

Prace prezentowane były w kategoriach tematycznych: prace techniczne, dydaktyczne, multimedialne oraz dyplomowe. Studentki Instytutu Pedagogiki UR zaprezentowały prace:

Gabriela Adamiak, Gabriela Bogdan Badanie efektywności dydaktycznej w klasach I-III szkoły podstawowej na przykładzie modułu programowego „Ruchome obrazy – filmy animowane różnymi technikami.

Kamila Pilch: Badanie efektywności dydaktycznej w klasach I-III szkoły podstawowej na przykładzie modułu programowego „Fotografia – zdjęcia kamerą obscura.

Justyna Dubeńska: Badanie efektywności dydaktycznej w klasach I-III szkoły podstawowej na przykładzie modułu programowego „Rakieta z wodnym silnikiem odrzutowym.

Prezentowane w konkursie prace i projekty były bardzo ciekawe, a ich poziom ze względu na duże zainteresowanie olimpiadą od wielu lat był bardzo wysoki. Pomimo dużej konkurencji w kategorii prac technicznych, projekt zaprezentowany przez Justynę Dubeńską uplasował się na trzecim miejscu. Pozostałe dwa, również w kategorii projektów technicznych zostały wyróżnione przez jury.

Opiekunami z ramienia Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Rzeszowskiego towarzyszącymi studentkom podczas wyjazdu byli: dr Waldemar Lib oraz dr inż. Tomasz Warzocha, jednocześnie pełniąc funkcję członków jury oceniających prace.

Naszym studentkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zachęcamy też do uczestnictwa w przyszłorocznej edycji konferencji i olimpiady. Więcej informacji można przeczytać pod adresem: http://olympiadatechniky.cz

dr Waldemar Lib