Wystawa rękodzieła w MDK w Łańcucie pt. "Imaginarium Ady"

W MDK w Łańcucie 14 października miał miejsce wernisaż wystawy rękodzieła Adriany Pasztyła pt. „Imaginarium Ady”.  W Holu przedstawione zostały obrazy wykonane metodą haftu krzyżykowego i zabawki wykonane na szydełku.

Wystawę otworzył Kierownik artystyczny MDK - Adam Opałka. Następnie głos zabrała Pani dr hab. prof. UR Marta Uberman – jako specjalista i  krytyk sztuki, która wyraziła opinie, na tematy wystawionych prac mających charakter sztuki stosowanej.

Adriana Pasztyła jest mieszkanką Łańcuta, absolwentką II Liceum Ogólnokształcące. W roku 1999 ukończyła Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na kierunku informatyka i ekonometria. Następnie rozpoczęła studia na Uniwersytecie Rzeszowskim, które ukończyła w roku 2003 uzyskując tytuł magistra z pedagogiki.

Prywatnie jest mamą Frania i śp Marysi. Wspomaga rodziny z dziećmi niepełnosprawnymi. Prowadzi działania opiekuńczo-wychowawczo-edukacyjne, jako pracownik GOPS i MOPS, na rzecz osób niepełnosprawnych, rozumiejąc szczególne potrzebę wsparcia i szeroko rozumianej pomocy.

Równolegle do pracy na Uniwersytecie Rzeszowskim, zajmuje się sztuką stosowaną, arteterapią i pedagogiką artystyczną. Tworzy w materiałach i technikach stosowanych przez tradycyjne rękodzielnictwo – haft krzyżykowy i szydełkowanie. Tworzy dzieła prowokujące intelektualnie i dające przyjemność estetyczną, dzieła które mogą służyć celom artystycznym, praktycznym i terapeutycznym.

Wśród zgromadzonych gości na wernisażu pojawili się byli nauczyciele artystki między innymi: mgr Lucjan Rybak (nauczyciel plastyki), dr Piotr Karaś (nauczyciel informatyki), koleżanki i koledzy z byłych szkół, pracownicy Uniwersytetu Rzeszowskiego, oraz osoby zainteresowane tym wydarzeniem.

Była to pierwsza tego typu wystawa Pani Adriany Pasztyła i mamy nadzieje, że nie ostania. Bardzo serdecznie dziękujemy gościom za przybycie na wernisaż, konstruktywne opinie i miła atmosferę.

Wystawa będzie trwała do 5 listopada 2023 r. (w godzinach pracy MDK). Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w tym czasie do jej obejrzenia.