Światowy Dzień świadomości autyzmu w Instytucie Pedagogiki

Instytut Pedagogiki aktywnie angażował się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, które odbywały się 4 kwietnia od godziny 9:00! Uczestnicy, którzy celebrowali ten dzień z naszymi studentami, mieli niepowtarzalną okazję porozmawiać z członkami Koła Naukowego Wsparcia Osób ze Spektrum Autyzmu „ABC-ASD”.

To ważne wydarzenie, które miało na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu oraz promowanie akceptacji i zrozumienia.

Zaplanowane działania obejmowały:

• kampanię informacyjną – członkowie SKN Wsparcia Osób ze Spektrum Autyzmu „ABC ASD”  propagowali  wiedzę w tym zakresie i zachęcali do brania udziału w pozostałych aktywnościach,
  • warsztaty dla studentów pedagogiki specjalnej – eksperci w dziedzinie autyzmu podzielili  się swoją wiedzą na temat diagnozy, terapii oraz życia osób z autyzmem.

Tematyka  przeprowadzonych warsztatów:

1. „Technologie asystujące dla osób ze zróżnicowanymi potrzebami”-  prowadzący: mgr Marzena Jakubek, dr Joanna Leśniak
  2. „Mam dziecko z autyzmem i co dalej…” - prowadzący: dr Beata Gumienny
  3. „Emocje rodzica w opiece nad małym dzieckiem z autyzmem- wsparcie specjalistyczne” - prowadzący: dr Izabela Marczykowska

- A także… doświadczanie świata osób ze spektrum autyzmu w specjalnie zorganizowanej sali, w której każdy chętny  miał okazję stawić czoła wyzwaniom, z którymi na co dzień zmagają się osoby ze spektrum autyzmu,

Pragniemy podziękować za tak liczne przybycie a także zaangażowanie podczas warsztatów, to dzięki Wam ten dzień był tak wyjątkowy!

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu jest doskonałą okazją do promowania inkluzji i budowania bardziej zrozumiałego i wspierającego środowiska dla wszystkich, dlatego tak bardzo cieszymy się z waszej obecności!

Tekst i zdjęcia: Kamila Błasiak, studentka IV roku pedagogiki specjalnej