Instytut Pedagogiki na Ogólnopolskiej Nocy Biologów w dniu 12.01.2024

„Noc Biologów” to wydarzenie cykliczne, organizowane przez ośrodki naukowe w całym kraju od 2012 r.

Idea 'Nocy Biologów' narodziła się na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, podczas licznych spotkań otwartych dla społeczności miasta i regionu. Spotkania miały charakter otwarty dla wszystkich dzieci, młodzieży i dorosłych tak, aby każda z grupa znalazła coś interesującego dla siebie. Spotkania skierowane były na popularyzacje nauki z różnych dziedzin.

Obecnie przedsięwzięcie realizowane jest w całej Polsce przez różne ośrodki naukowo badawcze.

W wydarzeniu od 2022 roku udział bierze również Koło Naukowe Instytutu Pedagogiki, Edukacja bez granic, którego opiekunem jest dr inż. Tomasz Warchoł. Uczestnicy koła naukowego w ramach Nocy Biologów przybliżają uczestnikom informację z różnych dziedzin życia ludzkiego poprzez interaktywne eksponaty, które znajdują się na wystawie interaktywnej prowadzonej przez Uniwersytet Rzeszowskim.