Aktualności
prof. Grażyna Jaworska powołana na Wiceprzewodniczącą Polskiej Komisji Akredytacyjnej
Z dniem 13 lutego br., dr hab. inż. Janusz Uriasz, Przewodniczący Komisji Akredytacyjnej powołał prof. dr hab. inż. Grażynę Jaworską na Wiceprzewodniczącą Komisji Akredytacyjnej.
zobacz więcej prof. Grażyna Jaworska powołana na Wiceprzewodniczącą Polskiej Komisji Akredytacyjnej
Najbardziej wpływowe osoby w polskiej medycynie i ochronie zdrowia!
Prorektor ds. Collegium Medicum UR Profesor Artur Mazur znalazł się na Liście Stu 2024 najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie.
zobacz więcej Najbardziej wpływowe osoby w polskiej medycynie i ochronie zdrowia!
Dzień Nauki Polskiej w Collegium Medicum
W ramach obchodów Dnia Nauki Polskiej (19 lutego przypada Dzień Nauki Polskiej, obchodzony w dniu urodzin Mikołaja Kopernika) w Collegium Medicum UR odbył się wykład Pana prof. Tomasza K. Wojdacza pt. „Epigenetyka – czy będzie rewolucją w medycynie?”.
Studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego na spotkaniu z przedstawicielami UNOPS
Sesja plenarna, podczas, której studenci uczestniczyli w dyskusji na temat sytuacji na Ukrainie była jednym z kluczowych punktów wizyty przedstawicieli UNOPS na naszym regionie.
zobacz więcej Studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego na spotkaniu z przedstawicielami UNOPS
IX Regionalna Konferencja Młodych Naukowców, zimowa edycja skierowana do studentów i doktorantów z Rzeszowa
W dniu 13.02.2025 r. odbyła się IX Regionalna Konferencja Młodych Naukowców, zimowa edycja skierowana do studentów i doktorantów z Rzeszowa.
Porozumienie o współpracy Uniwersytetu Rzeszowskiego z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II
Porozumienie o współpracy zostało podpisane 14 lutego 2025 r., w gabinecie JM Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Zespół naukowców z UR otrzymał patent na wynalazek pt. „Ustrój hybrydowy dźwiękochłonny-izolacyjny, pasywno-aktywny"
Powołanie Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego do Rady Naukowej Głównej Biblioteki Lekarskiej
Z dumą informujemy, że Rektor UR, prof. dr hab. n. med. Adam Reich został powołany przez Minister Zdrowia Izabelę Leszczynę na członka Rady Naukowej Głównej Biblioteki Lekarskiej im. Stanisława Konopki w Warszawie.
Patent na wynalazek pn. „Saszetka nawozowa z celulozy z biowęglem, sposób wytwarzania tej saszetki nawozowej i zastosowanie saszetki nawozowej”
Opracowana w ramach wynalazku metoda stanowi innowacyjne rozwiązanie w wykorzystaniu produktów odpadowych pochodzenia roślinnego i technologii ich przetwarzania do nawożenia roślin doniczkowych.
Wspomnienie o Profesorze Zbigniewie Stachowskim
Prof. Zbigniew Stachowski zmarł 3. lutego 2025 roku. Pozostajemy z pamięcią o Nim, jako osobie oddanej z pasją, całą swoją osobowością rodzinie i pracy zawodowej.
zobacz więcej Wspomnienie o Profesorze Zbigniewie Stachowskim
Dr hab. Anna Siewierska, prof. UR laureatką prestiżowej nagrody za najlepszą książkę politologiczną
Nagroda została przyznana za książkę "Polityka strachu. Jak strach zabija demokrację", wydaną przez Wydawnictwo Adam Marszałek.