Pożegnanie - wspomnienie kol. Ludmiły Korgi.

Pożegnanie - wspomnienie Ludmiły Korgi - w ostatniej drodze  5 listopada 2022 roku.

Szanowni Państwo,

W imieniu Zarządu i Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Uniwersytetu Rzeszowskiego, pragnę złożyć wyrazy najgłębszego współczucia Rodzinie i najbliższym naszej Drogiej Koleżanki Ludmiły.

Ludmiła Korga była osobą otwartą na ludzi, umiała ich słuchać i życzliwie doradzać; cechowała ją duża kultura osobista, odpowiedzialność, pracowitość i profesjonalizm. Po zakończeniu pracy zawodowej odczuwała potrzebę dalszego szerokiego kontaktu z ludźmi i dlatego wstąpiła do UTW. Jej zdolności organizacyjne szybko zostały docenione i już po pół roku ówczesny Opiekun UTW prof. Marek Zinn powierzył Jej funkcję Starościny, którą pełniła w latach 2007/2008. Ponieważ przybyło wtedy ok. 200 słuchaczy, zajęła się usprawnieniem działania organizacji. Opracowano nowe regulaminy wewnętrzne, poszerzono zarząd do 12 osób z podziałem obowiązków, powstały kluby i sekcje. Starościna wnioskowała o powołanie Rady Programowej, ustalenie zasad współpracy z UR i potrzebę korekty Statutu UTW. Uformowała samorząd słuchaczy i nawiązała współpracę z innymi UTW Podkarpacia. Ze względów rodzinnych musiała we wrześniu 2008 r. zrezygnować z pracy w Zarządzie, ale wszystkie następne starościny mogły liczyć na Jej rady i pomoc. Nie wycofała się całkowicie z pracy dla seniorów, włączyła się w organizację XXX-lecia UTW, uczestniczyła w wykładach otwartych, brała udział w różnych wydarzeniach. W latach 2015-2016 opracowała i koordynowała projekt „Nowoczesna bankowość dla postępowych seniorów”, na który dostaliśmy dofinansowanie z Narodowego Banku Polskiego Oddział w Rzeszowie. Ludmiła Korga zostawiła też swój ślad poprzez wspomnienia zawarte w "Monografii UTW-UR 2008-2018", wydanej z okazji XXXV-lecia.  Była osobą bardzo profesjonalną w tym co robiła, pełną energii, kreatywności i nawet po przeniesieniu się do Warszawy interesowała się życiem UTW-UR. Śledziła wydarzenia z Rzeszowa i przesyłała nam informacje o tym co dzieje się u nas, poprzez kontakty, które utrzymywała z wieloma koleżankami. Jej portret wisi na ścianie w biurze UTW-UR. Bardzo kochała ludzi, Rzeszów, Bieszczady i teraz wróciła do tych miejsc.

Ludmiło, z ogromnym żalem żegnamy Cię wszyscy - Seniorzy z UTW-UR i obiecujemy, że pozostaniesz w naszej pamięci jako wspaniały Człowiek i bardzo dobra, mądra  Koleżanka.

Dziękuję Państwu za uwagę.

Danuta Kamieniecka–Przywara, wiceprezes UTW-UR

Rzeszów. 5.11.2022 r.