Informacje, ogłoszenia i komunikaty wszelkie

Zdrowy Tydzień w Podkarpackim NFZ.

Zdrowy tydzień w Podkarpackim NFZ

• Rodzinne dbanie o zdrowie dla całej rodziny
  • 4 grupy specjalistów w Podkarpackim NFZ
  • 2 dni z darmowymi badaniami i poradami

W Narodowym Funduszu Zdrowia maj to szczególny miesiąc. Przewodnim hasłem działań profilaktycznych jest „zdrowie rodziny”. Wspólnie z naszymi Ekspertami, przygotowaliśmy dwa wydarzenia, podczas których będziemy przypominać, jak ważne jest zdrowie! Zapraszamy na ulicę Zamkową w Rzeszowie, w środą i czwartek.

W ŚRODĘ 15 MAJA, W GODZINACH 9-12 zapraszamy wszystkie kobiety na spotkanie z trzema ekspertami Krajowej Izby Fizjoterapeutów, którzy będą udzielać darmowych informacji na temat:

Mgr Katarzyna Ślemp, kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego:

• Kogo najczęściej dotyczy nietrzymanie moczu?
  • Jak nietrzymanie moczu wpływa na codzienne funkcjonowanie i wykonywanie czynności dnia codziennego?
  • Profilaktyka: pozycja w toalecie, kichanie i kaszel, pozycje odciążające dno miednicy, postawa ciała.
  • Porady dla kobiet w ciąży, po ciąży a nawet tych, które planują w najbliższym czasie zajście w ciążę.

Tomasz Mrozek mgr fizjoterapii, Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu, członek Krajowej Rady Fizjoterapeutów z województwa podkarpackiego:

• Profilaktyka bólu kręgosłupa.

Aneta Tama fizjoterapeuta ZOZ nr 1, członek Krajowej Rady Fizjoterapeutów z województwa podkarpackiego, koordynator wojewódzki:

• Rola treningu medycznego w profilaktyce schorzeń mięśniowo-szkieletowych.

W CZWARTEK 16 MAJA, W GODZINACH 9:30-11:30 zapraszamy wszystkich na spotkanie z trzema grupami ekspertów:

• Eksperci z Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków - Analityk medyczny i Dietetyk kliniczny - na podstawie przeprowadzonego darmowego badania poziomu cukru we krwi, udzielą konsultacji, omawiając zasady zdrowego odżywiania w zakresie działań profilaktycznych chroniących przed zachorowaniem na cukrzycę.
  • Specjaliści z Instytutu Podologicznego ocenią bezpłatnie stanu zdrowia naszych stóp.
  • Podczas wydarzenia będzie można zrobić bezpłatny wstępny pomiar ostrości wzroku wykonany przez refrakcjonistę oraz wykonać za darmo podstawowy serwis okularów.