Informacje, ogłoszenia i komunikaty wszelkie

Akademia 50+ / Spotkanie z Kołem Naukowym Psychologii Stosowanej.

Szanowni Państwo,

Zapraszamy serdecznie na spotkanie pt. "Na wnuczka, na policjanta i na dopłatę do paczki. Psychologiczna analiza oszustw osób starszych" organizowane przez studentów z Koła Naukowego Psychologii Stosowanej. Spotkanie odbędzie się 16 maja (czwartek) o godz. 16.15 w sali 132 (I piętro).

Pierwsza cześć spotkania będzie obejmować wystąpienie aspirant sztabowej Magdaleny Żuk, pełniącej funkcję oficera prasowego Komendy Policji w Rzeszowie, nt. oszustw, których ofiarą padają osoby starsze oraz o sposobach postępowania w takich sytuacjach. Następnie studenci z Koła Naukowego Psychologii Stosowanej zaprezentują psychologiczne mechanizmy stojące za takimi sytuacjami:

Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków.
Mimo iż, policja i media przestrzegają Polaków przed powyższymi oszustami i sprawcy tego typu przestępstw zostają często zatrzymywani, niestety wciąż docierają do nas  informacje o kolejnych pokrzywdzonych. Kiedy starsza osoba odbiera telefon od rzekomego „policjanta” z prośbą o pomoc w zatrzymaniu oszustów działających metodą na tzw. wnuczka, często przekazuje przestępcom oszczędności całego życia. Dlaczego tak się dzieje? Jak możemy ustrzec siebie i naszych bliskich przed tego typu oszustwami?

Studenci Koła Naukowego Psychologii Stosowanej WSIiZ zapraszają na prelekcję, podczas której przedstawią mechanizmy psychologiczne kryjące się za powyższymi działaniami przestępczymi i przekażą informacje niezbędne do uchronienia siebie i bliskich przed tego typu przestępstwami.

Spotkanie ma charakter otwarty, zachęcamy do zaproszenia swoich znajomych. Serdecznie zapraszamy!

Łączę wyrazy szacunku,

dr Monika Struck-Peregończyk

Dyrektor Akademii 50+ przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów, pokój 51