Sekcja Fotograficzna

w byłej hali wtryskarek Zelmeru
12 – 13 maja 2012 r.
prezentowali swoje prace członkowie Sekcji fotograficznej UTW
prezentacja miała charakter wystawy i pokazu multimedialnego.
Gratulujemy!

Sekcja Fotograficzna UTW

Sekcja działa od 2008r, kierownikiem sekcji jest kol. Janusz Obarski. W bieżącym roku akademickim 2011/2012 zorganizowano kolejną trzecią grupę. Zajęcia we wszystkich grupach prowadzi rzeszowski fotografik pan Zdzisław Świeca - w pracowni komputerowej Instytutu Fizyki UR (bud. A2/sala 235) w poniedziałki - od godz. 14:00 zaczyna grupa początkowa, następnie od 15:30 grupa średnia i od 17:00 grupa zaawansowana (Klubowa).
Grupa początkowa  - liczy 11 osób, uczy się podstaw techniki fotografowania, praktycznego wykorzystania możliwości współczesnych aparatów fotograficznych oraz wykonywania poprawnych technicznie i  artystycznie zdjęć w różnych warunkach.

Grupa średnia - 21osób, uczy się edycji i obróbki zdjęć cyfrowych oraz dalej doskonali praktyczne umiejętności fotografowania w domu, w  mieście i na plenerach.

Grupa zaawansowana - klubowa 10 osób - omawia z  prowadzącym zajęcia swoje zdjęcia, uzupełnia wiedzę fotograficzną (wg. potrzeb) oraz przygotowuje zdjęcia na wystawy, do Internetu, do albumów, prezentacje zdjęć z dźwiękiem oraz organizuje plenery tematyczne.
W poprzednich latach odbyły się wyjazdowe plenery fotograficzne w  Iwoniczu (czerwiec 2010r), w Myczkowcach (wrzesień 2010r), dorobek z  tych wyjazdów pokazano na wystawie fotograficznej na Uniwersytecie Rzeszowskim w  grudniu 2010r. W roku 2011 odbyły się plenery w Horyńcu Zdroju i w Kacwinie (Pieniny).

Oprócz tych wyjazdów mieliśmy też kilka wyjść grupowych na nasze miasto Rzeszów: na zdjęcia nocne i dzienne, zdjęcia przyrody, architektury, imprez  i fajerwerków.

Na bieżąco fotografujemy też wszystkie imprezy i  ważniejsze wydarzenia na naszym Uniwersytecie Trzeciego Wieku: uroczystości, wykłady, występy naszego chóru, wernisaże malarskie, imprezy sportowe, dzień kobiet, otrzęsiny i inne.

Zdjęcia te są wykorzystywane do naszych wydawnictw (coroczny Biuletyn UTW) oraz zgromadzone w komputerze biurowym są dostępne do wzajemnej wymiany koleżeńskiej.

Zdjęcia z imprez UTW prezentowane są też tutaj w dziale „Galeria”, a zdjęcia starsze w dziale Historia.

Kilkanaście albumów tematycznych, prac członków naszej sekcji, dostępnych jest do oglądania w Internecie w  serwisie Google PICASA  pod adresem: http://picasaweb.google.com/utwrzeszow

Zdjęcia o tematyce regionalnej publikujemy też na stronie: http://fotoforum.gazeta.pl - Klucz: Rzeszów.

Wybrany aktualny zestaw ciekawszych zdjęć członków sekcji zamieszczamy poniżej.

Plener fotograficzny: „Jesień w Pieninach” – we wrześniu 2011r w m. Kacwin – od poniedziałku do piątku kilkanaście osób z instruktorem, fotografowało piękne plenery jesienne w wąwozie Homole, zamek Nidzica, Stary Sącz, Dębno, doliny, kapliczki i inne. Było spotkanie z sołtysem wsi Kacwin oraz z nauczycielem prowadzącym lokalną izbę pamiątek, były wieczorne prezentacje i omawiane zdjęć. Poniżej prezentujemy kilkanaście wybranych zdjęć z przebiegu tego pleneru.

Uniwersytet Trzeciego Wieku fot. Jan Ziąbek fot. Jan Ziąbek