Modele funkcjonowania ombudsmanów akademickich w Europie

Po wakacyjnej przerwie 20.09.2022 odbyło się online kolejne spotkanie Akademickiej Sieci Bezpieczeństwa i Równości (ASBiR), w której Uniwersytet Rzeszowski Reprezentuje rzecznik akademicki UR dr Jan Gałkowski. Spotkanie było poświęcone różnym modelom funkcjonowania rzeczników akademickich (ombudsmanów) w krajach UE. Gośćmi spotkania, którzy przedstawiali model hiszpański, niemiecki i portugalski funkcjonowania ombudsmanow byli prof. Ángel A. Rodríguez Sevillano, z Universidad Politécnica de Madrid, dr. Ursula Meiser z University of Stuttgart oraz Berta Batista z Politécnico do Porto. Spotkanie pozwoliło na dyskusję o doświadczeniach i dobrych praktykach, które można przeszczepić na polski grunt akademicki.