Dr Anna Cybulko z wizytą w Dwujęzycznym Liceum Uniwersyteckim

W drugim dniu pobytu w Rzeszowie dr Anna Cybulko odwiedziła Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie im. Stanisława Barańczaka, którego organem prowadzącym jest Uniwersytet Rzeszowski. Gospodynią spotkania była dr Anna Pieta-Szawara, dyrektorka DLU. A. Cybulko zapoznała się z historią szkoły, jej specyfiką i prowadzonymi działaniami na rzecz dobrostanu uczniów i pracowników. Uczniowie DLU uczą się w małych kilkunastoosobowych klasach, korzystają ze wsparcie psychologa i pedagoga, angażują się w różne działania społeczne. W rankingu szkół przyjaznych LGBT w 2022 roku Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie zajęło pierwsze miejsce w Rzeszowie.

Na zdjęciu od lewej: Jan Gałkowski, Anna Cybulko, Anna Pięta-Szawara. Autor zdjęcia: Mikołaj Garlak

DLU_9.11.2022.jpg [1.91 MB]