Dr Anna Cybulko, Rzecznika akademicka UW, z wizytą w Uniwersytecie Rzeszowskim

W dniach 8-9 listopada 2022 r. na zaproszenie prof. dr hab. Sylwestra Czopka, Rektora UR gościła w Rzeszowie dr Anna Cybulko Rzeczniczka akademicka Uniwersytetu Warszawskiego. Najważniejszym punktem w programie jej pobytu w Rzeszowie było otwarte spotkanie pt. "Kwestia równoważności w Uniwersytecie Warszawskim", które otworzył Rektor UR, a wzięli w nim udział m. in. Prorektor UR ds. Studenckich i Kształcenia dr hab. Elżbieta Rokosz, prof. UR, Prorektor UR ds. Kolegium Nauk Humanistycznych prof. dr hab. Paweł Grata, Kwestor UR mgr Marzena Filipek, członkowie Komisji ds. równego traktowania oraz pracownicy i studenci UR. W spotkaniu brali udział także przedstawicieli innych podkarpackich uczelni: Politechniki Rzeszowskiej, Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu i Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Spotkanie prowadziła dr Dorota Semków, Pełnomocnik Rektora UR ds. równego traktowania.

Dr Anna Cybulko przedstawiła działania równościowe prowadzone w Uniwersytecie Rzeszowskiem, mówiła o funkcjonowaniu wewnętrznych procedur i instytucji o raz o pierwszym w Polsce akademickim Planie Równości Płci.

W czasie swojej dwudniowej wizyty w Uniwersytecie Rzeszowskim dr Anna Cybulko spotkała się też m. in. z Prorektor UR ds. Kolegium Nauk Społecznych dr hab. Elżbietą Feret, prof. UR, Kwestor UR mgr Marzeną Filipek, Pełnomocnikiem Rektora UR ds. Osób z Niepełnosprawnościami dr hab. Iwoną Tabaczek-Bejster, prof. UR, Pełnomocnik Rektora UR ds. równego traktowania dr Dorotą Semków, a całość wizyty była organizowana przez Rzecznika Akademickiego UR dr Jana Gałkowskiego.

Anna Cybulko.jpg [3.06 MB]