Uroczyste otwarcie Instytutu Psychologii w Uniwersytecie Rzeszowskim!

22 maja br., w Uniwersytecie Rzeszowskim uroczyście otworzyliśmy Instytut Psychologii w Uniwersytecie Rzeszowskim.

Instytut Psychologii Uniwersytetu Rzeszowskiego został powołany 1 października i swoją siedzibę ma w Dworku Gumińskich, na Kampusie Zalesie. Dyrektorem Instytutu jest dr hab. Andrzej Łukasik, prof. UR. Kierunek Psychologia realizowany jest w Uniwersytecie Rzeszowskim od 2023 roku, na tym kierunku kształci się obecnie 76 studentów (I rok).

Podczas uroczystego otwarcia Dyrektor Instytutu dr hab. Andrzej Łukasik, prof. UR przywitał zgromadzonych gości. Swoją obecnością tego dnia zaszczycili nas JM Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Sylwester Czopek, dr hab. Elżbieta Rokosz, prof. UR, Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia, prof. dr hab. Idalia Kasprzyk, Prorektor ds. Kolegium Nauk Przyrodniczych, prof. dr hab. Sabina Grabowska, Dziekan Kolegium Nauk Społecznych, prof. dr hab. Ryszard Pęczkowski, dyrektor Instytutu Pedagogiki, dr hab. Mieczysław Radochoński, prof. UR, Kierownik Zakładu Psychologii UR, dr hab. Krzysztof Bochenek, prof. UR, dyrektor Instytutu Filozofii. List gratulacyjny przekazał Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek oraz prof. dr hab. n. med. Artur Mazur, Prorektor ds. Kolegium Nauk Medycznych.

Dyrektor Instytutu Psychologii złożył na ręce JM Rektora UR list z podziękowaniami za pomoc w powołaniu Instytutu Psychologii.

Psychologia jest bardzo prestiżową dyscypliną, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży. Ta dyscyplina ma również aspekt interdyscyplinarności, otwiera się na współpracę z różnymi dyscyplinami naukowymi, a to jest bardzo cenne i potrzebne dla rozwoju całego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Siłą każdego kierunku jest praca i to co z niej wynika decyduje o naszej tożsamości - mówił JM Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. dr hab. Sylwester Czopek

Zgromadzeni goście mieli okazję wysłuchać bardzo interesującego wykładu pn. Psychologiczny Portret Polski i Polaków. Wykład wygłosili cenieni prelegenci w dziedzinie psychologii i polityki:

prof. dr hab. Edward Nęcka

prof. dr hab. Tomasz Gadacz