Trzy Studenckie Koła Naukowe Uniwersytetu Rzeszowskiego laureatami w konkursie Studenckie Koła tworzą Innowacje

Z przyjemnością informujemy, że trzy Studenckie Koła Naukowe Uniwersytetu Rzeszowskiego otrzymały dofinansowanie w programie MEiN „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”.

Celem projektu jest prowadzenie badań naukowych lub prac rozwojowych oraz transfer zrealizowanych wyników do sfery gospodarczej. Dzięki zdobytym środkom finansowym studenci będą mogli nabyć kompetencje miękkie potrzebne do prowadzenia badań naukowych i promocji ich wyników, w szczególności w zakresie komercjalizacji.

Dofinansowanie otrzymały następujące projekty:

• „Bezwektorowa modyfikacja mikroalg w celu uzyskania innowacyjnego źródła składników bioaktywnych” - projekt SKN "Bio-Tech" działającego w Kolegium Nauk Przyrodniczych pod opieką merytoryczną dr Daniela Brody.
    Kwota dofinansowania - 70 000 PLN
  •  „Znaczenie klinicznych i genetycznych czynników ryzyka w przewlekłej białaczce limfocytowej” realizowany przez SKN Hematologii działającego w Kolegium Nauk Medycznych pod opieką merytoryczną prof. dr hab. n. med. Mirosława Markiewicza.
    Kwota dofinansowania - 66 800 PLN
  • „Toksywigilancja i prewencja zatruć oraz pierwsza pomoc w zatruciach ksenobiotykami mającymi aktualne znaczenie kliniczne w Polsce” realizowany przez SKN Młodych Toksykologów "Paracelsus" działającego w Kolegium Nauk Medycznych pod opieką merytoryczną dr hab. Kamila Jurowskiego, prof. UR.
    Kwota dofinansowania - 64 950 PLN
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!