Aktualności

Świetne wyniki zawodników UR podczas Akademickich Mistrzostw Polski w szachach!

W Bydgoszczy zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w szachach.
W turnieju indywidualnym srebrny medal w pionie uniwersytetów zdobył Miłosz Szpar. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Adrian Miasik, który zajął 6 miejsce. W turnieju indywidualnym grali również: Piotr Sygulski, Wojciech Urbański, Michał Drozdzal oraz opiekun Miłosz Szczudło. W turnieju kobiet bardzo dobrze zaprezentowała się Barbara Trybowska, która w pionie uniwersytetów zajęła 10. miejsce. Oprócz niej wystąpiła Anna Winter oraz Agnieszka Łuka. W sobotnie popołudnie rozpoczęła się rywalizacja drużynowa, w której podczas drugiej rundy sensacyjnie nasza drużyna pokonała zdecydowanego faworyta- Akademię Leona Koźmińskiego z Warszawy, późniejszego triumfatora. Turniej drużynowy ostatecznie zakończył się czwartym miejscem w klasyfikacji uniwersytetów, a w klasyfikacji generalnej udało się osiągnąć "top ten". Najlepsze przyszło na koniec: W klasyfikacji Generalnej obu turniejów (indywidualny + drużnowy) nasza drużyna zdobyła trzecie miejsce wśród uniwersytetów. Ustępując uniwersytetom z Wrocławia i Warszawy.
Serdecznie gratulujemy całej drużynie: Barbarze Trybowskiej, Annie Winter, Agnieszce Łuka, Miłoszowi Szparowi, Adrianowi Miąsikowi, Piotrowi Sygulskiemu, Wojciechowi Urbańskiemu, Michałowi Drozdalowi oraz opiekunowi Miłoszowi Szczudło. Liczymy na utrzymanie dobrej już passy.

wstecz