Aktualności

Srebrny medal piłkarzy ręcznych Uniwersytetu Rzeszowskiego na Turnieju Finałowym Akademickich Mistrzostw Polski!

Turniej Finałowy Akademickich Mistrzostw Polski został rozegrany w dniach 25-28 maja w Opolu. Wzięły w nim udział reprezentacje 16 uczelni z całej Polski, które zostały podzielone na 4 grupy. Pomimo trudności w postaci braków kadrowych, zespół Uniwersytetu Rzeszowskiego jechał na turniej finałowy z dużymi ambicjami i nadziejami na zdobycie medalu w klasyfikacji Uniwersytetów. Drużyna Uniwersytetu Rzeszowskiego trafiła do grupy z zespołami Politechniki Opolskiej, Politechniki Łódzkiej oraz Politechniki Śląskiej Gliwice.

​W meczu otwarcia piłkarze ręczni z Rzeszowa trafili na gospodarza turnieju i ulegli bardzo mocnej drużynie Politechniki Opolskiej 35:23, która ostatecznie odniosła zwycięstwo w całym turnieju. Pomimo porażki drużyna UR nie spuściła głów i wygrała swój kolejny mecz przeciwko Politechnice Łódzkiej 30:19, co sprawiło, że kolejny mecz przeciwko Politechnice Śląskiej był rozgrywany o awans do ćwierćfinałów. Po bardzo zaciętej pierwszej połowie 12:12,ciężko było wskazać zwycięzcę, jednak zespół Uniwersytetu Rzeszowskiego na drugą połowę wyszedł bardzo zmotywowany, zachowując zimną głowę, odniósł zwycięstwo 25:19.

​W ćwierćfinale na szczypiornistów UR czekała drużyna AGH-u Kraków, która broniła tytułu z roku 2022 i była jednym z głównych faworytów do zwycięstwa w turnieju i ostatecznie zajęła 2 miejsce. Mecz zakończył się wynikiem 34-16 dla AGH. W ostatnim dniu rozstrzygnęły się ostateczne losy turnieju. Drużyna UR w meczu o miejsca 5-8 pokonała drużynę SGGW Warszawa 22:17 i tym samym zapewniła sobie brązowy medal w klasyfikacji uniwersytetów. To jednak nie oznaczało końca turnieju dla Uniwersytetu Rzeszowskiego. W meczu o 5 miejsce UR zmierzył się z drużyną Uniwersytetu Zielonogórskiego. Z powodu licznych kontuzji piłkarze ręczni UR do tego meczu przystąpili w bardzo okrojonym składzie, przez co drużyna UZ była stawiana w roli faworyta spotkania. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 12:10 na korzyść Uniwersytetu Zielonogórskiego. Jednak w drugiej połowie zawodnicy Uniwersytetu Rzeszowskiego pomimo kolejnych kontuzji wspięli się na wyżyny swoich możliwości i dzięki świetnej grze w końcówce meczu odnieśli zwycięstwo 27:24. Ostatecznie dało to 5 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz srebrny medal w klasyfikacji uniwersytetów.

​Reprezentacja Uniwersytetu Rzeszowskiego wystąpiła pod wodzą trenera Sebastiana Pelca w składzie: Samuel Kędzior, Wiktor Trojanowski, Dawid Jacek, Patryk Małecki, Jakub Kruczek, Patryk Walczyk, Kacper Bednarz, Piotr Karabanowski, Łukasz Surma, Paweł Korobczak, Kacper Kuc, Jakub Piekło, Świerk Mateusz, Rafał Styczeń, Kacper Martyniuk.

​Ogromne podziękowania za nieocenioną pomoc fizjoterapeutyczną należą się również dla Macieja Bakowskiego oraz Wojciecha Białka, którzy wspierali nasz zespół podczas turnieju.