Spotkanie otwarte z kandydatami na Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego

11 kwietnia w Uniwersytecie Rzeszowskim społeczność akademicka miała okazję uczestniczyć w spotkaniu otwartym kandydatów na stanowisko Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego. Prof. dr hab. Paweł Grata, obecny Prorektor ds. Kolegium Nauk Humanistycznych, oraz prof. dr hab. n. med. Adam Reich, pełniący funkcję dyrektora Instytutu Nauk Medycznych, zaprezentowali swoje programy wyborcze i przedstawili swoje wizje zarządzania uczelnią. Kolejnym istotnym punktem spotkania była sesja pytań do kandydatów. Członkowie społeczności akademickiej mieli możliwość złożenia ich w formie pisemnej przed rozpoczęciem spotkania, w programie uwzględniono również opcję bezpośredniego zadawania pytań przez uczestników. Pytania te dotyczyły kluczowych aspektów związanych z przyszłością uniwersytetu, skupiając się między innymi na planach jego rozwoju, współpracy z innymi instytucjami oraz kwestiach finansowych.

Przypominamy, że zgodnie z postanowieniem Kolegium Elektorów UR zebranie wyborcze w celu wyboru Rektora odbędzie się w dniu 16 kwietnia 2024 r. (wtorek) o godz. 10:00 w Auli im. Św. Jadwigi Królowej w bud. A1, przy al. Rejtana 16c

Fot. Michał Święcicki