Aktualności

Drugi raz z rzędu Brązowy medal w Finałowym Turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w Opolu w kategorii Uniwersytetów zdobyła kobieca drużyna Uniwersytetu Rzeszowskiego!

Brązowy medal w Finałowym Turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w Opolu w kategorii Uniwersytetów zdobyła kobieca drużyna Uniwersytetu Rzeszowskiego (drugi raz z rzędu!). Nasze zawodniczki zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, pewnie wychodząc z grupy uległy jedynie triumfatorkom turnieju Uniwersytetowi Gdańskiemu (18:28). W meczu o awans do półfinału po zaciętej walce przegrały mecz ze srebrnymi medalistkami turnieju AWF Katowice (21:26). W kolejnym dniu zmotywowana drużyna pokonała pewnie AWF Kraków (27:14), zapewniając sobie tym samym brązowy medal w klasyfikacji uniwersytetów. Niestety zmęczenie wzięło górę i w ostatnim meczu w walce o 5 miejsce w ogólnym zestawieniu, po problemach technicznych związanych z długą przerwą w meczu i dekoncentracją nasze zawodniczki uległy Politechnice Łódzkiej, ostatecznie zajmując 6 miejsce w klasyfikacji ogólnej (w roku ubiegłym było to miejsce 7). Cieszy, że każda z zawodniczek przyczyniła się do sukcesu, rzucając co najmniej jedną bramkę. Nasza drużyna wystąpiła pod wodzą mgr Anny Pelc w składzie: Dagmara Kulpa, Julia Łukasiak, Julia Płocica, Julia Tereszak, Julia Jamrozik, Julia Ginalska, Paulina Lasek, Anna Tomaszewska, Antonina Szczęsna, Oliwia Zielonka, Anna Stapińska, Angelika Skoczeń, Patrycja Borowska, Aleksandra Pazdro, Waleria Berntiou, Aleksandra Dębiak.