Awans zawodniczek i zawodników KU AZS Uniwersytet Rzeszowski do Finału Akademickich Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej 2023

Znakomicie spisali się studenci oraz studentki Uniwersytetu Rzeszowskiego reprezentując barwy klubowe KU AZS UR w półfinale Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, który rozgrywany był w dniach 29-30.05.2023 w Lublinie.

Rywalizacja turnieju kobiet, który rozgrywany był na terenie Campusu Politechniki Lubelskiej objęła 23 zgłoszone do turnieju pary. Uniwersytet Rzeszowski reprezentowała jedna nasza para Anna Chodorowska/Weronika Puchalska.

Po bardzo zaciętej walce w kolejnych meczach (0:2, 2:0, 2:1, 2:1,0:1) nasze zawodniczki ostatecznie zajęły 8 miejsce, które podobnie jak w roku ubiegłym zagwarantowało im awans do finału AMP.

W turnieju mężczyzn również zestawiono 23 zgłoszone pary a Uniwersytet Rzeszowski tym razem reprezentowały 3 pary: Michał Curzytek/Maciej Charzewski, Tomasz Bąk/Mateusz Pyrak oraz Dawid Woźniak/Dominik Paszek.

Na 4 miejscu w turnieju uplasowała się para Curzytek/Charzewski (2:1, 2:1,0:1)

8 miejsce zajęła para Woźniak/Paszek (2:0, 1:2, 2:0, 1:0)

Na miejscu 13-16 ostatecznie sklasyfikowano parę Bąk/Pyrak (2:0, 0:2, 2:0, 0:2)

Do finału AMP awansowały pary Curzytek/Charzewski oraz Woźniak/Paszek.

Finał Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej zostanie rozegrany w dniach 18-21.06.2023 na terenach kultowego Monta Beach Volley Club Warszawa.

Gratulujemy awansu i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.