Złoto i srebro dla UR - Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu

W dniach 21-23.04.2017r odbyły się w Lublinie Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu.W zawodach uczestniczyło 853 zawodniczek i zawodników z 76 uczelni wszystkich typów . Skromna 10 osobowa ekipa Uniwersytetu Rzeszowskiego odniosła duży sukces.

Katarzyna Górniak studentka III r Wychowania Fizycznego UR została Akademicką Mistrzynią Polski na dystansie 100 m stylem grzbietowym (1:00,85) oraz Akademicką V-ce Mistrzynią Polski na dystansie 50 m stylem grzbietowym (0:27,99) w kategorii open zdobywając jednocześnie dwa złote medale na tych dystansach w kategorii Uniwersytetów.

Bardzo dobrze spisali się też panowie . Kacper Fara ( III SUM WF zaoczny )  na dystansie 50 m stylem motylkowym (0:25,33)uczestniczył w finale B open zajmując 5-te miejsce w Uniwersytetach. Podobnym sukcesem może się pochwalić Kacper Ciepiela ( III WF  zaoczny )  na 50 m stylem grzbietowym (0:27,22) uczestnik finału B open również 5-ty w Uniwersytetach. Piąte miejsce w tej kategorii uczelni zajął też Mateusz Jaskier ( II WF ) - na dystansie 50 m stylem klasycznym (0:29,91) oraz sztafeta mężczyzn 4x50 m stylem zmiennym (1:47,85) w składzie: Kacper Ciepiela,Mateusz Jaskier,Kacper Fara,Krystian Blezień.

Należy dodać,  że największa konkurencja była wśród Uniwersytetów, gdyż startowało ich aż 16.

Trenerem i opiekunem reprezentacji UR jest mgr Zbigniew Sarna Centrum Sportu i Rekreacji UR.