Archiwum aktualności

Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego
ma zaszczyt zaprosić na konferencję połączoną z ceremonią wręczenia nagród
dla szkół i pracodawców
„Zintegrowany system zarządzania uczelnią narzędziem współpracy ze szkołami, pracodawcami i biznesem”

Konferencja objęta jest patronatem honorowym Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Konferencja odbędzie się
5 września 2016 r. (poniedziałek)
Uniwersytet Rzeszowski, ul. Prof. S. Pigonia 1, bud. A0, Sala 167

Cel konferencji

Celem konferencji zaplanowanej na 5 września 2016 r. w Rzeszowie jest prezentacja efektów trwającej kilka lat modernizacji narzędzi i procedur zarządczych obowiązujących w Uniwersytecie Rzeszowskim. Dzięki wspólnym wysiłkom kadry administracyjnej i dydaktycznej Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz partnerów biznesowych uczelni: Public Consulting Group, Partners in Progress i OPTeam, w Rzeszowie opracowano model budowania długotrwałej i zaangażowanej relacji pomiędzy Uczelnią a studentami – od momentu identyfikacji najlepszych możliwych kandydatów na studia i udzielenia im wsparcia w procesie kształcenia po skuteczne wprowadzenie ich na rynek pracy.

Tło konferencji

Zdolność szkoły wyższej do budowania przewagi konkurencyjnej jest silnie skorelowana z jej gotowością do pracy z danymi. Uczelnie posiadające narzędzia i kompetencje do podejmowania decyzji w oparciu o dane są lepiej przygotowane na wyzwania, jakie stawia przed nimi rynek oraz krajowe i międzynarodowe instytucje akredytacyjne.

Uniwersytet Rzeszowski z sukcesem wdrożył zintegrowany system do zarządzania uczelnią, na bazie którego rozwija współpracę ze swoim otoczeniem społeczno-gospodarczym. Wykorzystując zaawansowane mechanizmy analizy danych UR buduje silną pozycję Uniwersytetu jako pomostu prowadzącego młodych ludzi od edukacji szkolnej do świadomie realizowanej kariery zawodowej.

Program konferencji

Potwierdzeniem doskonałych relacji, jakie UR rozwija ze szkołami i pracodawcami będzie ceremonia wręczenia nagród dla szkół maturalnych przygotowujących najlepszych kandydatów na studia w UR oraz dla firm, w których absolwenci UR znajdują zatrudnienie i z sukcesem rozwijają swoje kariery zawodowe.

Prezentacje laureatów nagród poprzedzą wykłady merytoryczne byłego Dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Marka Legutko (aktualnie ekspert firmy PCG), który powie o tym jakich kandydatów na studia potrzebuje UR aby efektywnie realizować swoją misję. Głos zabierze również pani Karolina Niemiec z Biura Karier UR, która opowie o profilu absolwentów jakich przygotowuje Uniwersytet Rzeszowski.

O doświadczeniach związanych z wdrażaniem i budową zintegrowanego systemu zarządzania w UR opowiedzą z perspektywy Uniwersytetu prof. Czesław Puchalski, a z perspektywy partnerów biznesowych przedsięwzięcia Leszek Lewoc z Partners in Progress (grupa PCG) oraz Maciej Stanisławczyk z OPTeam.

W konferencji wezmą również udział przedstawiciele instytucji rządowych związanych ze szkolnictwem wyższym – prof. dr hab. Aleksander Bobko, Sekretarz Stanu MNiSW, który dokona uroczystej inauguracji wydarzenia oraz prof. dr hab. Łukasz Sułkowski, W-ce Przewodniczący Polskiej Komisji Akredytacyjnej, który zamknie konferencję swoim wykładem dotyczącym wykorzystania danych ze zintegrowanego systemu zarządzania w procesie akredytacji.

Korzyści z uczestnictwa

Udział w konferencji organizowanej przez Uniwersytet Rzeszowski jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych osób, w szczególności dla przedstawicieli szkół wyższych, samorządów, firm i przedsiębiorstw prywatnych. Pośród licznych korzyści wynikających z uczestnictwa w wydarzeniu do najistotniejszych zaliczyć należy:

• Ciekawy i silny merytorycznie program konferencji
  • Konkurs z nagrodami dla dyrektorów szkół i zarządów firm współpracujących z UR
  • Możliwość spotkania i dyskusji z przedstawicielami instytucji rządowych MNiSW, PKA

• Dane kontaktowe:

Biuro Rektora ds. Rozwoju