"Zagracone gniazdo rodzinne" - pokoleniowa zmiana wchodzenia w dorosłość

15.11.2017 r. w Rzeszowie miała miejsce Konferencja naukowa - "Zagracone gniazdo rodzinne" - pokoleniowa zmiana wchodzenia w dorosłość

W konferencji wzięli udział Goście z: Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie i Uniwersytetu Rzeszowskiego. Do grona słuchaczy należeli również Studenci i Doktoranci, których liczba przekroczyła 170 osób. Spotkanie odbyło się w dwóch sesjach plenarnych.

Podczas wydarzenia omówiono szereg zagadnień obejmujących tematykę zagraconego gniazda rodzinnego, gniazdowników, a także pokoleniowej zmiany wchodzenia w dorosłość. Zaproszeni Prelegenci podejmowali dyskusję na temat współczesnej rodziny.

Plany na przyszłość

– Rzeszowskie spotkanie z pewnością stało się inspiracją do dalszych działań i dyskusji na temat rodziny – mówi dr hab. Beata Szluz, prof. UR. – Chciałabym podziękować wszystkim uczestnikom konferencji za wspaniałą atmosferę, a Prelegentom za interesujące prezentacje.

Organizatorami konferencji byli:

Zakład Socjologii Problemów Społecznych Instytutu Socjologii Uniwersytetu Rzeszowskiego

Polskie Towarzystwo Socjologiczne Sekcja Socjologii Rodziny

zdjęcia - Michał Święcicki