Wystawa Plakatu Teatralnego

Serdecznie zapraszamy na wystawę plakatu teatralnego zorganizowaną w ramach obchodów  jubileuszu 15-lecia Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz I Festiwalu Pięknej Książki. Prezentacja plakatów kilku wybitnych, wybranych, współczesnych twórców plakatu teatralnego. Ponad 60 prac Tomasza Bogusławskiego z Polski, Stephana Bundiego ze Szwajcarii,Alaina le Querneca z Francji, Pekka Loiri z Finlandii, Lecha Majewskiego z Polski, Karela Miska z Czech i Niklausa Troxlera ze Szwajcarii.

Różne osobowości, różne techniki, różny duch plastyczny ukazuje bogactwo języka komunikacji wizualnej i niesłychaną żywotność tej dziedziny grafiki.

Prace pochodzą ze zbiorów Teatru im Wandy Siemaszkowej, który jest od już ponad 30 lat organizatorem Międzynarodowego Biennale Plakatu Teatralnego.

Wystawa będzie prezentowana w atrium Budynku AO UR w okresie 7 - 30 czerwca 2016 roku.