Archiwum aktualności

Wyniki V Świątecznego Turnieju Szachowego o Puchar JM Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego

Wczoraj (15/12/2016) ok. godz. 22:00 zakończył się V Świąteczny Turniej Szachowy o Puchar JM Rektora UR. 49 zawodników rywalizowało w kilku kategoriach. Niezależnie od rankingów i kategorii wszyscy uczestnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i niebanalnymi umiejętnościami. Na zakończenie prof. Sylwester Czopek osobiście wręczył puchary zwycięzcom poszczególnych kategorii.

Turniej zorganizowany był przez: Sekcję Szachową Klubu Uczelnianego AZS wraz z Centrum Sportu i Rekreacji, Samorządem Studentów i Stowarzyszeniem Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Rzeszowskiego. Ogromnie cieszy fakt, że „królewska gra” niezmiennie zrzesza ludzi w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Kulturalna rywalizacja ponad podziałami jest piękną manifestacją idei akademickich.

Wielkie ukłony należą się głównemu organizatorowi – opiekunowi Sekcji Szachowej KU AZS UR, Panu mgr. Adamowi Maryniakowi, który swoim entuzjazmem i pozytywną energią od wielu lat, nieustannie zaraża wszystkich adeptów tej pięknej gry.

Poniżej lista zwycięzców w podziale na kategorie:

Szachy & Brydż sportowy w Uniwersytecie Rzeszowskim Zwycięzcy: Szkoły Podstawowe - Mateusz Kusiak (4,5 pkt.) RzKSz Rzeszów. Gimnazja - Wojciech Drygaś (3,5) Gimnazjum w Wiśniowej. Szkoły Ponadgimnazjalne - Adrian Miąsik (5,0) RzKSz Rzeszów. Absolwentki - Małgorzata Gubernat (3,5) SS-T Stowarzyszenie Sportowo-Turystyczne Lubcza. Absolwenci - Mateusz Leśniak (4,5). Pracownicy - Jan Pisuliński (5,0) UR Wydział Socjologiczno-Historyczny. Studentki - Anna Zegar (4,0) Ekonomia, Paulina Leśniak (2,0) Pielęgniarstwo, Regina Derda (2,0) Fil.Angielska. Studenci - Damian Lewtak (7,0) Wydz.Medyczny Kierunek-Lekarski, Mateusz Lach (5,5) Kulturoznawstwo, Jan Augustyn (4,0) Praca Socjalna. OPEN - Maciej Marszałek (6,0) MKS Sandecja Nowy Sącz, Krzysztof Skiba (5,5)TSz "SKOCZEK" Sędziszów Młp. Politechnika Rzeszowska, Adam Leja (5,0).

Zobacz fotorelację autorstwa Pani Marioli Drozd