Archiwum aktualności

Wydział Biologiczno-Rolniczy na Garden Expo I Podkarpacie Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

W dniach 10-11 marca 2018r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego odbyły się I Podkarpacie Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Garden Expo, podczas których studenci SKN Krajobrazy oraz SKN Rolników „Włościanin” sekcja Architektury Krajobrazu wraz z opiekunami promowali Wydział Biologiczno-Rolniczy Uniwersytetu Rzeszowskiego. Targom towarzyszyła wystaw prac dyplomowych oraz multimedialna prezentacja projektów studentów kierunku architektura krajobrazu.

Ponadto dużym zaniesieniem cieszyły się wykłady zaprezentowane przez pracowników Zakładu Architektury Krajobrazu oraz Katedry Agroekologii. Dr inż. arch. kraj. Agata Gajdek przedstawiła „Dobre praktyki kształtowania terenów gier i zabaw dla dzieci w Polsce i Europie” natomiast dr inż. arch. kraj. Marta Gargała-Polar i dr inż. arch. kraj. Marta Pisarek omówiły „Ogród który leczy. Dobór roślin do terapii ogrodowej."

Fotorelacja: A. Gajdek, M. Gargała-Polar, A. Sołtysik, A. Fedejko