Wielokulturowość - cykl wykładów dla szkół

Nawiązując do ubiegłorocznego cyklu wykładów dla podkarpackich szkół ponadgimnazjalnych zatytułowanego „Kobieta”, serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w kolejnym cyklu spotkań z zakresu szeroko rozumianej humanistyki (temat przewodni – WIELOKULTUROWOŚĆ),  organizowanych przez Instytut Historii oraz Instytut Polonistyki i Dziennikarstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego w roku akademickim 2018/2019. Zachęcam również do przekazania informacji o tym unikatowym wydarzeniu Państwa odbiorcom.

W inicjowanym w bieżącym roku akademickim cyklu wykładów, życzliwie przyjmowanych przez uczniów i nauczycieli, wśród wykładowców, obok historyków i historyków literatury, znajdą się językoznawcy, kulturoznawcy oraz specjaliści z zakresu mediów, którzy w prezentowanych młodzieży treściach będą łączyć tradycję z nowoczesnością.  Pierwsze spotkanie inaugurujące tegoroczny cykl prelekcji odbędzie się 19 listopada 2018 r. o godz. 10.00 w auli głównej budynku A0 Uniwersytetu Rzeszowskiego, a wykładami inauguracyjnymi będą prelekcje dr hab. Agnieszki Myszki, prof. UR  pt. Podkarpacie w języku i kulturze oraz dr hab. Witolda Nowaka, prof. UR pt. Wielokulturowości w perspektywie filozofii. Warto podkreślić, że w wydarzeniu weźmie udział około 500 uczniów z podkarpackich szkół.

Dr hab. Paweł Grata, prof. UR

Dziekan Wydziału Socjologiczno-Historycznego