Uroczysta promocja doktorów habilitowanych i doktorów

1 marca 2018 r. w Auli Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyła się uroczystość promocji doktorów habilitowanych i doktorów.

Uroczystość rozpoczął JM prof. dr hab. Sylwester Czopek, Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego – „Uroczystość promocji doktorskiej ma szczególny charakter. Jest ona bowiem końcowym, miłym akcentem wieloletniego trudu doktorów, niewymiernej opieki naukowej promotorów i życzliwej troski wielu ogniw instytucjonalnych naszej Uczelni.

Od ostatniej promocji doktorskiej upłynęło pół roku. W tym okresie 35 adeptów nauk humanistycznych, społecznych, biologicznych, rolniczych i nauk o zdrowiu na mocy uchwał odpowiednich rad wydziałów naszego Uniwersytetu, uzyskało stopnie doktora, 4 osoby uzyskały stopień doktora habilitowanego.

W okresie, jaki upłynął od poprzedniej promocji

• Rada Wydziału Biologiczno-Rolniczego przyznała 3 osobom stopnie naukowe doktora,
  • Rada Wydziału Filologicznego przyznała 4 osobom stopień doktora habilitowanego,  10 osobom stopnie naukowe doktora,
  • Rada Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego przyznała 3 osobom stopnie naukowe doktora,
  • Rada Wydziału Medycznego przyznała 8 osobom stopnie naukowe doktora,
  • Rada Wydziału Socjologiczno-Historycznego przyznała 11 osobom stopnie doktora.

Zgodnie z tradycją akademicką ubiegają się oni o to, abyśmy na dzisiejszej uroczystości godność tę potwierdzili uroczystym aktem promocji.”

Sylwetki doktorów habilitowanych przedstawił prof. dr hab. Marek Koziorowski, Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą. Nowymi doktorami habilitowanymi zostali:

1. Dr hab. Izabela Łuc z Wydziału Filologicznego.
  2. Dr hab. Artur Czapiga z Wydziału Filologicznego.
  3. Dr hab. Mariusz Chrostek z Wydziału Filologicznego.
  4. Dr hab. Agata Paliwoda z Wydziału Filologicznego.

Następnie uroczystą przysięgę złożyli doktorzy:

Z Wydziału Biologiczno-Rolniczego:

9. dr Magdalena Szpyt
  10. dr Monika Łagowska – Cebula
  11. dr Marek Motyka

Akt promocji doktorów z udziałem promotorów przeprowadzili Dziekani Wydziałów. Na zakończenie tej części, w imieniu promowanych doktorów wystąpił Pan dr Piotr Domka.

Serdecznie dziękujemy chórowi akademickiemu za piękną oprawę uroczystości, a promowanym doktorom habilitowanym i doktorom gratulujemy życząc jednocześnie dalszych sukcesów.

Zdjęcia – Jadwiga Zydroń