Archiwum aktualności

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2016/17 na Małym Uniwersytecie Rzeszowskim

22 października 2016 r. w AULI „KULA” w budynku A0 UR przy ul. PIGONIA 1.

W imieniu władz Uniwersytetu Rzeszowskiego serdecznie zapraszamy na  uroczystą inaugurację roku akademickiego 2016/2017 na Małym Uniwersytecie Rzeszowskim. Jest  to idea, którą nasza Uczelnia realizuje od kilku lat.

Rozwijanie ciekawości dzieci, wzbogacanie ich wiedzy i umiejętności oraz inspirowanie do rozwijania własnych zainteresowań i talentów, a także przybliżenie osiągnięć różnych dziedzin nauki i kultury – to nadrzędne cele tej formy kształcenia.  Dzieciństwo to wszak okres wielu pytań i rozwijania określonych predyspozycji   i  talentów, które jeżeli nie zostaną dostrzeżone, mogą być bezpowrotnie utracone.

Cieszymy się, że idea uniwersytetu dziecięcego już po raz czwarty zrzesza na UR znaczną  liczbę małych studentów, niejednokrotnie przyszłych naukowców.

Inauguracji MUR będzie towarzyszyć otwarcie interaktywnej wystawy popularnonaukowej „Jak i Dlaczego”, organizowanej przez Konsorcjum URiSE. Pokaz ten  rokrocznie cieszy się wielkim zainteresowaniem uczniów z całego Podkarpacia.

Otwarcie wystawy nastąpi 22 października 2016 r. (sobota), w holu budynku A0, przy ul.  Pigonia 1, o godzinie 9.00.

Uroczysta inauguracja zajęć na Małym Uniwersytecie Rzeszowskim rozpocznie się o godz. 9.15, w auli „Kula” (bud. A0).

Godz. 9:00 – grupy I a, I b, I c

Godz. 10:00 – grupy II a, II b, II c

Godz. 11:00 – grupy III a, III b, III c

Uwaga!