Archiwum aktualności

TRWA NABÓR na studia podyplomowe NAUCZANIE JĘZYKA POLSKIEGO JAKO OBCEGO z dofinansowaniem Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Zapraszamy na II edycję dwusemestralnych studiów podyplomowych kwalifikacyjnych nauczanie języka polskiego jako obcego do Instytutu Filologii Polskiej UR. Rozpoczęcie studiów planuje się w grudniu 2016 r., zakończenie w listopadzie 2017 r.

Czynni zawodowo nauczyciele z województwa podkarpackiego podejmujący ww. studia otrzymają znaczące dofinansowanie Podkarpackiego Kuratora Oświaty. W zależności od liczby słuchaczy może ono wynosić od 1000 zł do 2000 zł na osobę.

Absolwent studiów może prowadzić w szkole dodatkowe zajęcia z języka polskiego dla cudzoziemców podlegających obowiązkowi szkolnemu, wspomagać w szkole uczniów powracających z zagranicy, uczyć języka polskiego cudzoziemców przebywających w Polsce, może też pracować za granicą.

Wymagania dla kandydatów:

1. Ukończone studia wyższe magisterskie lub licencjackie z zakresu filologii polskiej lub obcej o specjalizacji nauczycielskiej albo inne studia humanistyczne z przygotowaniem pedagogicznym.

2. Znajomość przynajmniej jednego języka obcego nowożytnego w stopniu umożliwiającym sprawne komunikowanie się.

3. Posługiwanie się staranną polszczyzną.

Wymagana dokumentacja:

1. Podanie o przyjęcie na studia.

2. Odpis dyplomu ukończenia studiów licencjackich lub magisterskich.

3. Zdjęcie do teczek osobowych.

4. Kserokopia dowodu osobistego.

Komisja rekrutacyjna stosuje przy naborze zasadę pierwszeństwa zgłoszeń.

Zgłoszenia przyjmuje:

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Rzeszowskiego, al. mjr. W. Kopisto 2b,  35-315 Rzeszów, bud. A3, p. nr 26, mgr Agnieszka Bar, tel. +48 (17) 872 12 05, poniedziałek – piątek, godz. 10.00-14.00, e-mail: dzfiln@ur.edu.pl

Rekrutacja elektroniczna: https:/irk.ur.edu.pl/podyplomowe/