Szkolenie ADI-R w obszarze diagnozy autyzmu

Opis szkolenia

W ramach kolejnych działań i współpracy pomiędzy Wydziałem Medycznym UR a Wydziałem Psychiatrii UCSF w San Francisco, USA wspieranych przez Polsko-Amerykańską Komisję Fulbright 18 i 19 listopada 2018 odbędzie się na Wydziale Medycznym UR pierwsze w Polsce oficjalne szkolenie ADI-R (Autism Diagnostic Interview - Revised) – zrewidowanej wersji wystandaryzowanego wywiadu klinicznego przeznaczonego do diagnozowania zaburzeń ze spektrum autyzmem u dzieci, adolescentów oraz osób dorosłych. ADI-R obok ADOS-2 należy do tzw. „złotego standardu” w procesie diagnozy autyzmu.

Szkolenie poprowadzi szkoleniowiec ADI-R, dr Somer Bishop z Child Psychiatry, University of California, San Francisco (UCSF), Department of Psychiatry, STAR Center for ASD & NDDs UCSF, San Francisco, USA. W pierwszym dniu szkolenia będzie mogło bezpłatnie wziąć udział 50 słuchaczy - uczestników. Ze względu na ogromne zainteresowanie płynące z całej Polski tworzona jest lista zgłoszeń uczestników wraz z listą rezerwową.

Termin

18 listopad – część ogólnodostępna - wykładowa (limit miejsc: 50, rozpatrywane są wyłącznie zgłoszenia wysłane na adres ADI-R-szkolenie@ur.edu.pl)

19 listopad – nabór zamknięty (limit miejsc: 5)

Prowadzący

Dr Somer Bishop z Child Psychiatry, University of California, San Francisco (UCSF), Department of Psychiatry, STAR Center for ASD & NDDs UCSF, San Francisco, USA - https://star.ucsf.edu/somer-bishop-phd

Miejsce Szkolenia

Przyrodniczo-Medyczne Centrum Badań Innowacyjnych, Uniwersytet Rzeszowski, ul. Warzywna 1a, Rzeszów, budynek G4:
18 listopad – sala -104/-105 (niski parter)
19 listopad – sala 121 (I piętro)

Część I: 18 listopada – bezpłatna

Część II: 19 listopada – odpłatna

• Lekarze
  • Psycholodzy
  • Pedagodzy
  • Logopedzi
  • Inni (np. osoby pracujące z pacjentami z ASD i chcące poszerzyć swoją wiedzę na temat autyzmu)

Uzyskane kwalifikacje i kompetencje

Część I – 18 listopada – uzyskanie certyfikatu uczestnictwa wystawionego przez Wydział Medyczny Uniwersytetu Rzeszowskiego. Uczestnik zdobywa wiedzę w zakresie prawidłowego zbierania wywiadu u pacjenta (dziecko, nastolatek lub osoba dorosła) podejrzewanego o zaburzenie ze spektrum autyzmu oraz zapoznaje się z narzędziem ADI-R.

Część II – 19 listopada – uzyskanie oficjalnego certyfikatu ADI-R po wykonaniu samodzielnie poprowadzonych badań z wykorzystaniem ADI-R oraz ich pozytywnej ocenie przez szkoleniowca ADI-R dr Somer Bishop; certyfikat uprawnia do posługiwania się ADI-R w Polsce i na świecie.

Inne informacje

Organizator szkolenia nie zapewnia przerw kawowych ani posiłków.

Szkolenie prowadzone będzie w j. angielskim. Organizator nie zapewnia tłumaczenia symultanicznego na j. polski. Zalecane jest posiadanie przez uczestników szkolenia protokołów oraz arkuszy oceny ADI-R, zakup samodzielny, protokoły do nabycia w wydawnictwach np.:

Hogrefe (Wielka Brytania): https://www.hogrefe.co.uk/shop/autism-diagnostic-interview-revised.html

WPS (USA): https://www.wpspublish.com/store/p/2645/adi-r-autism-diagnostic-interview-revised

W dniu 19 listopada, uczestnicy szkolenia będą pracować na polskich oraz angielskich wersjach protokołów, arkuszy oceny oraz podręcznika ADI-R. Licencja do materiałów w j. polskim udzielona Wydziałowi Medycznemu Uniwersytetu Rzeszowskiego przez wydawnictwo WPS w USA.

ADI-R-szkolenie@ur.edu.pl