Świąteczne Zawody Pływackie Uniwersytetu Rzeszowskiego

12 grudnia 2018 r., na pływalni krytej ROSiR odbyły się 23-cie Świąteczne Zawody Pływackie Uniwersytetu Rzeszowskiego. Gościem zawodów był Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji – Pan Tomasz Świątek.

W zawodach startowało kilkudziesięciu studentów i absolwentów UR, a wśród nich medalistki Akademickich Mistrzostw Polski: Katarzyna Górniak II SUM WWF oraz Aleksandra Niemiec II WWF.

Zawody poprzedziły: pokazy skoków do wody w wykonaniu młodych zawodników sekcji skoków do wody „Stali” Rzeszów oraz piękne widowisko przygotowane przez pływaczki z sekcji pływackiej UR składające się z elementów pływania synchronicznego z wykorzystaniem pływających stroików i choinek. Efekt był tym większy, że pokaz odbywał się przy zgaszonych światłach do melodii kolęd i kolęd żeglarskich.

Pomysłodawcą i organizatorem tych zawodów jak co roku był mgr Zbigniew Sarna CSiR UR przy współpracy CSiR oraz KU AZS UR.

Sponsorami wydarzenia byli: Greinplast chemia budowlana , Bernacki sp.z.o.o. ,Fly Park, Nesling the perfekt shadow oraz Dział Informacji i Promocji UR.

Zdjęcia - Jadwiga Zydroń