Studenci z Koła Naukowego Mechatron-SEP UR na stażu w Niemczech

Mariusz Działo, Piotr Prach, Rafał Fuksa, Piotr Markowski i Wiktor Maziarz są studentami kierunku Mechatronika na Uniwersytecie Rzeszowskim i od 1-go lipca do 17-go września przebywali na stażu w Niemczech w ramach programu Erasmus+ w firmach współpracujących z Kołem Naukowym Mechatron-SEP.

Ich wizyta w Niemczech jest częścią programu poznania najnowszych technologii związanych z obróbką CNC oraz energią odnawialną stosowaną w inteligentach budynkach.

Studenci Piotr Prach i Rafał Fuksa realizowani staż z zakresu „Projektowanie inteligentnych systemów solarnych i automatyki budynku” w firmie Solar Warksttat przy realizacji największych projektów tej branży w południowych Niemczech.

Mariusz Działo, Wiktor Maziarz, Piotr Markowski ukończyli staż w firmie SE Kunststoffverbeitung GmbH & Co, KG w dziale programowania i obsługi obrabiarek CNC (do metalu i plastiku) i kontroli jakości elementów do samochodów marki: BMW, Rolls Rols.

Dodatkowym atutem tego wyjazdu było poznanie kultury naszych zachodnich sąsiadów i zwiedzenie bardzo atrakcyjnego pod względem przemysłowym i turystycznym "Krainy 4 landów" Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Księstwa Liechtenstein połączonych Jeziorem Bodeńskim u podnóża Alp. "

(materiał uczestników)