Archiwum aktualności

Spotkanie przedstawicieli Wydziału Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego z przedstawicielami Xi'an Medical University

20.10.2018 odbyło spotkanie przedstawicieli Wydziału Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego z przedstawicielami Xi'an Medical University, Chiny. Spotkanie odbyło się w ramach konferencji poświęconej współpracy uczelni polskich z uczelniami reprezentującymi prowincję Shaanxi, która jest uznawana za kolebkę cywilizacji chińskiej. W prowincji Shaanxi mieści się wiele uczelni wyższych odgrywających wiodącą rolę w chińskimi systemie edukacji i badań naukowych. Wydział Medyczny reprezentowali prof. dr hab. n. med. Artur Mazur, Dziekan Wydziału Medycznego oraz dr hab. n. med. Jacek Tabarkiewicz, prof UR - Dyrektor Przyrodniczo-Medycznego Centrum Badań Innowacyjnych. W trakcie spotkanie prof. Mazur oraz przedstawiciele władz Xi'an Medical University podpisali memorandum dotyczące współpracy pomiędzy Wydziałem Medycznym UR a Xi'an Medical University. Przedstawiciele Xi'an Medical University wręczyli także dr hab. n. med. Jackowi Tabarkiewiczowi nominacje dyplom nominacji na honorowego profesora Xi'an Medical University.