Resovia Saltans w Kolumbii

Podsumowaniem całorocznej pracy artystycznej działającego przy Uniwersytecie Rzeszowskim ZPiT Resovia Saltans są zagraniczne tournée . W tym roku po wytężonej pracy na parkiecie oraz wielu koncertach, Zespół uczestniczył w dniach od 2 do 23 sierpnia 2018 r. w dwóch światowych festiwalach folklorystycznych w Kolumbii: Festival Encuentro International de Danzas Folkloricas „Cuna Calima”w Restrepo oraz – Festival Internacional Colombia Baila we Floridzie.

Resovia Saltans była jedynym zespołem reprezentującym nasz kraj na tych festiwalach. Występy festiwalowe, wysoki poziom artystyczny ,udział  w barwnych przemarszach  odbywających się w miastach festiwalowych wzbudziły duży aplauz organizatorów oraz licznie zgromadzonych widzów. W Kolumbii Zespół zaprezentował polskie tance narodowe: kujawiaka , oberka; tańce regionalne :rzeszowskie i podlaskie oraz polskie pieśni ludowe. Oprócz koncertów w ramach festiwalu, organizatorzy umożliwili członkom zespołu zwiedzenie atrakcyjnie turystycznych miejsc. Liczne wycieczki, zwiedzanie zabytków pozwoliły studentom zapoznać się z bogata kulturą Kolumbii oraz Ameryki Południowej. Nasz wyjazd mógł odbyć się dzięki Rektorowi Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz działaniom promującym miasto Rzeszów w Kolumbii powierzonych przez Prezydenta Miasta Rzeszowa. Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc w realizacji naszego tournée.

materiał i zdjęcia organizatora