RELACJA Z NOCY BIOLOGÓW 2018

W piątek - 12.01.2018 r. na Wydziale Biologiczno-Rolniczym odbyła się NOC BIOLOGÓW. Jest to akcja ogólnopolska, która w Rzeszowie została zorganizowana już po raz drugi. Organizatorami wydarzenia byli pracownicy oraz studenci Wydziału Biologiczno-Rolniczego. W programie NOCY BIOLOGÓW znalazły się zarówno wykłady otwarte, jak i warsztaty, laboratoria, pokazy, wystawy czy salon gier i zabaw przyrodniczych. Koło Naukowe Przyrodników UR, Studenckie Koło Naukowe Zrównoważonego Rozwoju oraz Studenckie Koło Naukowe Rolników „Włościanin” zorganizowały stoiska i wystawy, a Studenckie Koło Naukowe Technologów Żywności „Ferment” częstowało gości własnymi wyrobami. W organizację aktywnie włączył się również Samorząd Studencki Wydziału Biologiczno-Rolniczego. Tegoroczna edycja NOCY BIOLOGÓW cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem. Udział w tym wydarzeniu wzięło ponad 650 osób z czterech województw: podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego oraz małopolskiego. Byli to zarówno uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjalnych, podstawowych jak i dzieci młodsze. Celem wydarzenia było poszerzenie wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych, ale też wzbudzenie zainteresowania różnymi dziedzinami biologii i zaszczepienie pasji do odkrywania tajemnic otaczającego nas świata. Kluczem do sukcesu było połączenie nauki z zabawą, a także wiedzy z możliwością eksperymentowania. Nie bez znaczenia była też możliwość spotkania z pracownikami naukowymi Wydziału, poznanie ich miejsca pracy oraz zaplecza naukowo-badawczego. NOC BIOLOGÓW to przede wszystkim pokazanie jak fascynującą dziedziną nauki jest biologia!

Fotorelacja: Anna Bylica, Barbara Drygaś, Magdalena Kwolek-Mirek