Archiwum aktualności

Rekrutacja na II edycję studiów podyplomowych kwalifikacyjnych "Nauczanie języka polskiego jako obcego"

Zapraszamy na II edycję dwusemestralnych studiów podyplomowych kwalifikacyjnych nauczanie języka polskiego jako obcego do Instytutu Filologii Polskiej UR. Rozpoczęcie II edycji studiów  odbędzie  się  w październiku 2016 r., zakończenie we wrześniu 2017 r. Rekrutacja trwa!

Celem studiów jest merytoryczne  i  dydaktyczne  przygotowanie  słuchaczy  do pracy w charakterze nauczycieli języka polskiego jako obcego. Są one adresowane do absolwentów studiów  wyższych  magisterskich  lub  licencjackich  z  zakresu  filologii  polskiej  lub obcej o specjalizacji nauczycielskiej oraz absolwentów innych kierunków humanistycznych posiadających uprawnienia pedagogiczne.

Absolwent studiów podyplomowych uzyskuje potwierdzone świadectwem kwalifikacje w zakresie nauczania języka polskiego jako obcego.

Wymagania dla kandydatów:

1. Ukończone studia wyższe magisterskie lub licencjackie z zakresu filologii polskiej lub obcej o specjalizacji nauczycielskiej albo inne studia humanistyczne z przygotowaniem pedagogicznym.

2. Znajomość przynajmniej jednego języka obcego nowożytnego w stopniu umożliwiającym sprawne komunikowanie się.

3. Posługiwanie się staranną polszczyzną.

Wymagana dokumentacja:

1. Podanie o przyjęcie na studia.

2. Odpis dyplomu ukończenia studiów licencjackich lub magisterskich.

3. Zdjęcie do teczek osobowych.

4. Kserokopia dowodu osobistego.

Komisja rekrutacyjna stosuje przy naborze zasadę pierwszeństwa zgłoszeń.

Zgłoszenia przyjmuje:

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Rzeszowskiego, al. mjr. W. Kopisto 2b,  35-315 Rzeszów, bud. A3, p. nr 26, mgr Agnieszka Bar, tel. +48 (17) 872 12 05, poniedziałek – piątek, godz. 10.00-14.00, e-mail: dzfiln@ur.edu.pl