Archiwum aktualności

Pierwszy etap konkursu „Położna Przyszłości – Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy” rozstrzygnięty!

Trwa konkurs „Położna Przyszłości - Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy”. Dziś rozstrzygnięty został jego I etap i wybrani laureaci 13. polskich uczelni medycznych.  Pod koniec kwietnia (27.04 br.) II etap i finał olimpijskich zmagań w Warszawie. Uczestniczki powalczą o nagrodę główną – tytuł najlepszej studentki położnictwa olimpiady 2017 i miesięczny, prestiżowy staż w Szpitalu Specjalistycznym św. Zofii. Celem nadrzędnym przedsięwzięcia jest promocja zawodu położnej w Polsce.

Konkurs skierowany jest do słuchaczy III roku studiów I stopnia kierunku położnictwa i ma charakter dwuetapowy. Pierwszy etap  w formie testu odbył się 27 marca br., drugi (do którego zaproszeni zostaną laureaci - zdobywcy największej ilości punktów ze swojej uczelni) – przewidziany jest na 24 kwietnia br. w Warszawie. Zakres merytoryczny, formuła egzaminu oraz obowiązujące piśmiennictwo to wynik ścisłej środowiskowej i  międzyuniwersyteckiej współpracy.

Do tegorocznej I edycji olimpiady przystąpiły uczelnie medyczne z: Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Kielc, Krakowa, Łodzi, Opola, Poznania, Szczecina, Rzeszowa, Warszawy i Wrocławia.

Lista Laureatów i finalistów konkursu z 13 uczelni medycznych w Polsce w pliku do pobrania poniżej oraz: na stronie: www.akademia-ama.pl/plimpiada,

także: http://www.akademiaama.pl/images/olimpiada/Lista-laureatek-i-finalistek-07-04-2017.pdf

Nad wysokim poziomem merytorycznym olimpiady, zachowaniem obiektywizmu
i bezstronności czuwa Kapituła Konkursu.  W jej składzie zasiedli reprezentanci:

·         Polskiego Towarzystwa Położnych,

·         Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych,