Archiwum aktualności

Otwarcie Wystawy VIII edycji Nagrody im. Jerzego Panka za Najlepszy Dyplom Artystyczny Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego

19 grudnia 2016 r. odbyło się posiedzenie Kapituły Nagrody w składzie: Prof. Tadeusz Błoński, dr hab. Antoni Nikiel, prof. UR, dr hab. Janusz J. Cywicki, prof. UR, dr hab. Agnieszka Dobosz-Bruchnalska. Kapituła obejrzała i oceniła dwadzieścia osiem dyplomów.

Decyzją Kapituły Nagrody Nagroda im. Jerzego Panka za Najlepszy Dyplom Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego w roku 2016 przyznana zastała Pani Monika Maziarz, za magisterską artystyczną pracę dyplomową zrealizowaną w Malarskiej Pracowni Interdycsyplinarnej pod kierunkiem dr hab. Antoniego Nikla, prof. UR, dr hab. Marka Olszyńskiego, prof. UR, dr hab. Marka Pokrywki, prof. UR.

Dwa równorzędne wyróżnienia zostały przyznane Pani Jagodzie Wyszatyckiej za magisterską pracę artystyczną zrealizowaną w Pracowni Grafiki Warsztatowej Druku Wypukłego pod kierunkiem Prof. zw. Krzysztofa Skórczewskiego i dra Łukasza Cywickiego, oraz Pani Joannie Rokosz za magisterską pracę artystyczną zrealizowaną w II Pracowni Grafiki Projektowej pod kierunkiem Prof. UR Wiesława Grzegorczyka i mgr Marcina Dudka.

Na wystawie w Galerii Wydziału Sztuki im. Prof. Włodzimierza Kotkowskiego można oglądać prace 21 absolwentów, którzy obronili dyplomy w 2016 roku. Wystawa potrwa do 12 lutego 2017 - serdecznie zapraszamy.

Poniżej - nagrodzone prace (pliki do pobrania) i fotorelacja autorstwa Michała Święcickiego.