Obroty liter

Instytut Filologii Polskiej UR, Wydział Polonistyki UJ, Kwartalnik Literacko-Artystyczny „Fraza”, Sekcja Literaturoznawców Koła Naukowego Polonistów UR zapraszają na sympozjum z okazji jubileuszu 20-lecia debiutu poetyckiego Tomasza Różyckiego Obroty liter z udziałem Autora. Wydarzenie odbędzie się 30 marca 2017 roku (czwartek) w Uniwersytecie Rzeszowskim.

Tomasz Różycki jest poetą, eseistą i tłumaczem. Za tom „Dwanaście stacji” otrzymał w 2004 roku Nagrodę Kościelskich. Dwukrotnie nominowany do Nagrody Literackiej Nike.

Sympozjum będzie się składało z odczytu Tomasza Różyckiego Próba ognia. Czy książki latają?, sesji naukowej poświęconej twórczości poety (godz. 9.30, Aula im. St. Pigonia - sala 33, budynek A3, al. Mjra W. Kopisto 2B) oraz spotkania autorskiego, które poprowadzą pracownicy IFP UR (godzina 16.00, Aula im. St. Pigonia - sala 33 )