Nadziani Nadzieją – koncert charytatywny

24 marca 2018 r., godz. 17:00, Sala Koncertowa Wydziału Muzyki UR.

Koncert charytatywny pod hasłem „Nadziani Nadzieją” to oddolna inicjatywa Studentów Wydziału Pedagogicznego i Wydziału Muzyki oraz ludzi o sercach życzliwych, która na stałe wpisała się tradycję Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Od VI.  edycji, w organizację koncertu włączyła się Fundacja Iskierka, by wspomóc  swoich podopiecznych. A wszystko zaczęło się od niezapomnianego nauczyciela akademickiego dr Antoniego Zająca, który tak skutecznie zaraził studentów pasją do nauki i kulturą akademicką, iż nie potrafili przejść obojętnie obok życiowych trudności, które go spotkały.

I tak od 2012 r. gramy na rzecz osób z chorobą nowotworową związanych ze społecznością akademicką UR. Idea koncertu porwała serca społeczności akademickiej, otworzyła też wielu młodym ludziom  oczy na ludzi, dla których warto grać – z każdą odsłoną koncertu dowiadywaliśmy się o kolejnych osobach, którym warto nieść nadzieję… bo  Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem

VI edycja koncertu jest szczególna. Pierwszy raz cały dochód przeznaczony będzie na dzieci z chorobą nowotworową  – podopiecznych Fundacji Iskierka. Temat w tym roku trudny, bo o śmierci i życiu, przemijaniu i nadziei, miłości i cierpieniu…, buncie., tęsknocie, zwątpieniu i bólu -  ale też o marzeniach , które zostają. Osoby, z myślą o których grane były wcześniejsze edycje znalazły już swoje drzewa życia… ale zostawiły to coś w sercach, co każe o nich pamiętać, bo to przecież część kultury akademickiej.

W tym roku w organizacje zaangażował się Wydział Muzyczny  i studenci  UR z innych Wydziałów. Całość koordynuje 2 pracowników UR, którzy od początku byli zagazowani w tę inicjatywę.

Koncert tegoroczny nosi tytuł ,,Życie jest cudem, a on ciągle się zdarza, nawet TU I TERAZ..., TAŃCZ MNIE PO MIŁOSCI KRES- czyli historia pewnej nadziei.  Będzie to  koncert pamięci  osoby, która odeszła od Nas w ubiegłym roku , a przez 4 edycje czynnie brała udział w koncertach. Na Jej tekstach oparta była jedna z edycji. Sama była osobą, która wygrała walkę z chorobą , ale okazało się , że nie na zawsze… Znów wracamy do Jej wierszy, prozy i miłości do ludzi i świata, którą  zostawiła rodzinie i Przyjaciołom… i do tańca, który był Jej drugą miłością… bo nadzieja to my, bo nadzieja jest w nas, może sprawić Twoja dłoń, że na chwilę stanie czas. Twoja miłość ma moc, zmieni w uśmiech mój strach... może potrzebuje ktoś bicia Twego serca… nawet gdy przyszła śmierć-nadzieja trwa.

Wśród wykonawców Studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego, Szkoła Tańca Aksel Rzeszów, uczniowie Szkoły Muzycznej i wiele osób, które chcą dzielić się swoim talentem i z innymi.

Tradycyjnie już podczas koncertu odbywać się będzie loteria fantowa i kiermasz rękodzieła.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji tego wydarzenia- dziękujemy. Dobro wraca!!!

Materiał organizatorów.