Młodzi 590 w UR z udziałem Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy

16 listopada 2017 r. w budynkach Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyła się pierwsza część II. Kongresu Liderów Rzeczypospolitej – Młodzi 590. Gościem specjalnym wydarzenia był Pan Prezydent RP Andrzej Duda.

W otwarciu Kongresu uczestniczyli przedstawiciele władz Uniwersytetu Rzeszowskiego: JM prof. Sylwester Czopek - Rektor UR, prof. Marek Koziorowski - Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, dr hab., prof. UR Grzegorz Ślusarz - Prorektor ds. Finansów i Organizacji, Sekretarz Stanu w MNiSW – prof. Aleksander Bobko, Wojewoda Podkarpacki – Ewa Leniart oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego – Władysław Ortyl. Gościem specjalnym tej części był Wicepremier Mateusz Morawiecki.

O KONGRESIE

Żyjemy w bardzo dynamicznych czasach i stoimy przed ogromnej wagi wyzwaniami. Od obecnych studentów, a przyszłych Liderów Rzeczpospolitej, zależy to w jakim kierunku Polska będzie się rozwijała. Kongres Liderów Rzeczpospolitej to okazja do poszerzenia swojej wiedzy oraz kształcenia umiejętności liderskich.

Ważnym aspektem wydarzenia jest zintegrowanie środowiska akademicko-studenckiego oraz zainspirowanie do aktywniejszych działań społecznych tak w kraju jak i regionie. Dodatkowo odbiorcy szkolenia będą mogli porozmawiać z ważnymi osobistościami polskiego życia publicznego, co przyczyni się do rozwoju postawy lidera. Pragniemy, aby ta platforma wymiany doświadczeń, jaką będzie kongres, przyczyniła się do nawiązania współpracy pomiędzy aktywnymi studentami z całej Polski.

Zobacz fotorelację – zdjęcia Jadwiga Zydroń