Międzyśrodowiskowe forum akademickich inkubatorów i startupów

27 kwietnia 2017r. odbyło się Międzyśrodowiskowe forum akademickich inkubatorów i startupów, będące kontynuacją spotkań Akademicka droga do biznesu.

Wśród zaproszonych gości był m.in. dr hab. n. med. Piotr Waciński Profesor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, który podzielił się swoim doświadczeniem na temat zastosowania wyników badań naukowych w praktyce zwracając uwagę bioengineering  IT jako nowy trend rozwoju.

Radosław Krajewski z Działu Badań i Rozwoju KUL w Lublinie przedstawił działania podjęte przez lubelskie uczelnie w celu zintensyfikowania wdrażania innowacyjnych rozwiązań przez naukowców i studentów poprzez wsparcie m.in. spin-offów.

Przedstawiciel Urzędu Miasta Rzeszowa zaprezentował wsparcie ekosystemu startupowego przez Miasto Rzeszów oraz potencjał jakim dysponuje miasto.  13 maja wystartuje Rzeszów Startup Accelerator -  miejski program akceleracyjny, którego zadaniem jest rekrutacja projektów, wsparcie startupów w realizacji i wyłonienie najlepiej rokujących.

Michał Pilch pomysłodawca C-live walidacja - narzędzia do weryfikacji danych osobowych w rekordach bazy danych.

Mirosław Chudy z Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprezentował działania realizowane przez UR mające na celu wsparcie studentów chcących zakładać i rozwijać swoje startupy.

Spotkanie zakończyło się sesją networkingową podczas, której uczestnicy mieli okazję wymiany doświadczeń.

Relacja w TVP3 Rzeszów (od 00:12:24).