Konkurs wiedzy o Rzeszowie – uroczyste wręczenie nagród

W imieniu Komitetu Organizacyjnego serdecznie Państwa zapraszamy na uroczystość wręczenia nagród laureatom Konkursu wiedzy o mieście Rzeszowie dla uczniów szkół średnich aglomeracji rzeszowskiej pod hasłem „Rzeszów - to moje miasto, miasto, w którym mieszkam, uczę się i wypoczywam”.

Uroczystość odbędzie się 25.05.2016 r. o godz. 10Auli Głównej Uniwersytetu Rzeszowskiego (bud. A0) przy ul. Prof. Pigonia 1.

W finale Konkursu wzięło udział 134 uczniów ze szkół średnich aglomeracji rzeszowskiej.

Jury Konkursu wyłoniło 10 najlepszych uczniów, którzy o miejsca na podium rywalizowali w kwizie ustnym. Zwycięzcą Konkursu okazała się Izabela Zakielarz, uczennica I LO w Rzeszowie. Drugie miejsce zajęła Paulina Baran z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie, trzecie Gabriela Piątek z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie, czwarte Aleksandra Pieńkos z II LO w Rzeszowie, piąte Michał Ciźla z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie, szóste Krzysztof Raczek z IV LO w Rzeszowie, siódme Bartosz Witkowski z II LO w Rzeszowie, ósme Karolina Szobak z Zespołu Szkół Gospodarczych, dziewiąte Maciej Tyburczy z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie, a dziesiąte Jakub Surowiec z ZS nr 2 w Rzeszowie.

Konkurs, już po raz trzeci, zorganizował Instytut Socjologii Uniwersytetu Rzeszowskiego przy współpracy Urzędem Miasta Rzeszowa i Fundacją Książąt Lubomirskich.

Patronat Honorowy nad Konkursem objęli: Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz FERENC, JM Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Sylwester CZOPEK oraz Książę Jan LUBOMIRSKI, prezes Fundacji Książąt Lubomirskich. Natomiast partnerami medialnymi projektu są: TVP 3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów S.A., GC „Nowiny” oraz Miesięcznik „Echo Rzeszowa”.

Konkurs dotyczył społecznej pamięci przeszłości na temat miasta, postaci i wydarzeń, które wpłynęły na jego dzieje, miejsc symbolicznych upamiętniających ważne osoby i organizacje, a także obejmował współczesne przekształcenie przestrzeni miasta Rzeszowa.